У Кремлі прагнуть «переговорів з Україною», одночасно погрожуючи ядерної зброєю у разі вдалого контрнаступу ЗСУ
Джерело: Reuters
29 липня президент РФ Володимир Путін заявив, що африканська ініціатива може стати “основою миру” в Україні, проте поскаржився, що, мовляв, українські атаки “ускладнюють її реалізацію”.
Він виступав на пресконференції після зустрічі з лідерами африканських країн у Санкт-Петербурзі та обговорив заклики до Москви рухатися вперед із їхнім планом.
Є положення цієї мирної ініціативи, які реалізуються, — сказав він. — Але є речі, які важко або неможливо реалізувати.
У червні агентство Reuters повідомило, що африканське посередництво у війні може початися із “заходів зміцнення довіри”, після чого буде укладено угоду про припинення бойових дій, що супроводжуватиметься переговорами між Росією та Заходом.
Путін зазначив, що одним із пунктів ініціативи є припинення вогню. І одразу поскаржився, що “українська армія йде в наступ, вона наступає, веде широкомасштабну стратегічну наступальну операцію”, тож, мовляв, РФ “не може припиняти вогонь”.
На питання про початок мирних переговорів він сказав: “Ми їх не відкидали… Щоб цей процес почався, потрібна згода обох сторін”.
Президент України Володимир Зеленський відкинув ідею припинення вогню зараз, пояснивши, що це залишило б РФ контроль над майже п’ятою частиною країни та дало б російським силам час для перегрупування після 17 важких місяців війни.
Своєю чергою, колишній президент РФ Дмитро Медведєв, який іноді порушував питання ядерного конфлікту через Україну, заявив 30 липня, що Москва “повинна буде застосувати ядерну зброю”, якщо контрнаступ Києва буде успішним. Він додав, що РФ “буде змушена відмовитися від власної ядерної доктрини за такого сценарію”.
Під час нинішнього контрнаступу Україна намагається повернути територію, яку Росія в односторонньому порядку незаконно анексувала та оголосила частиною своєї території, що засудили Київ та Захід.
- Українські військові посилюють зусилля з прориву російської оборони на півдні, набираючи обертів після початку контрнаступу у червні.
- Міністр Збройних сил Великої Британії Джеймс Хіппі відкинув побоювання про повільний контрнаступ ЗСУ після витоку військового звіту Німеччини, де поставили під сумнів тактику України.
- Фахівці Інституту вивчення війни повідомили, що 26 липня українські воїни розпочали значну механізовану контрнаступальну операцію на заході Запорізької області.
Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський розповів про річні втрати Росії, безпрецедентні операції ЗСУ, сучасну тактику ведення війни та розробку українських систем ППО. Генерал наголосив, що Україна має активно використовувати власні переваги для досягнення перемоги у повномасштабній війні.
У Фінляндії керівництво партії “Союз лівих сил” зняло кандидатуру Ханну Тіайнена, незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах, що відбудуться навесні. Причиною стало його висловлювання про війну Росії проти України.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 19 січня. З початку доби відбулося 180 бойових зіткнень.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець поділився деталями про обстріли Херсона, про які він дізнався під час спілкування з місцевими мешканцями. Він наголосив, що російські війська цілеспрямовано атакують цивільне населення.
Міністерство економіки України планує залучити 12,5 мільйонів економічно неактивних громадян до ринку праці, надаючи можливості для опанування нових професій, перекваліфікації та підвищення кваліфікації, повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.