У Кремлі прагнуть «переговорів з Україною», одночасно погрожуючи ядерної зброєю у разі вдалого контрнаступу ЗСУ

Джерело: Reuters

29 липня президент РФ Володимир Путін заявив, що африканська ініціатива може стати “основою миру” в Україні, проте поскаржився, що, мовляв, українські атаки “ускладнюють її реалізацію”.

Він виступав на пресконференції після зустрічі з лідерами африканських країн у Санкт-Петербурзі та обговорив заклики до Москви рухатися вперед із їхнім планом.

Є положення цієї мирної ініціативи, які реалізуються, — сказав він. — Але є речі, які важко або неможливо реалізувати.

У червні агентство Reuters повідомило, що африканське посередництво у війні може початися із “заходів зміцнення довіри”, після чого буде укладено угоду про припинення бойових дій, що супроводжуватиметься переговорами між Росією та Заходом.

Путін зазначив, що одним із пунктів ініціативи є припинення вогню. І одразу поскаржився, що “українська армія йде в наступ, вона наступає, веде широкомасштабну стратегічну наступальну операцію”, тож, мовляв, РФ “не може припиняти вогонь”.

На питання про початок мирних переговорів він сказав: “Ми їх не відкидали… Щоб цей процес почався, потрібна згода обох сторін”.

Президент України Володимир Зеленський відкинув ідею припинення вогню зараз, пояснивши, що це залишило б РФ контроль над майже п’ятою частиною країни та дало б російським силам час для перегрупування після 17 важких місяців війни.

Своєю чергою, колишній президент РФ Дмитро Медведєв, який іноді порушував питання ядерного конфлікту через Україну, заявив 30 липня, що Москва “повинна буде застосувати ядерну зброю”, якщо контрнаступ Києва буде успішним. Він додав, що РФ “буде змушена відмовитися від власної ядерної доктрини за такого сценарію”.

Під час нинішнього контрнаступу Україна намагається повернути територію, яку Росія в односторонньому порядку незаконно анексувала та оголосила частиною своєї території, що засудили Київ та Захід.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.