Китай планує залучити 40 млрд доларів на виробництво мікрочипів — Reuters

Джерело: Reuters 

Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.

За даними видання, ймовірно, цей фонд буде створено Китайським інвестиційним фондом індустрії інтегральних схем, який також відомий як Великий фонд. Анонімні джерела видання стверджують, що однією з основних галузей інвестицій стане обладнання для виробництва чипів.

Прагнення Китаю посилилися після того, як США запровадили в низку заходів щодо експортного контролю за останні кілька років. Вашингтон посилався на те, що Пекін може використати передові чипи для підвищення свого військового потенціалу.

Ймовірно, процес збору коштів займе кілька місяців. Поки що неясно, коли буде запущено третій фонд і чи буде внесено подальші зміни до планів.

Також до фондів Великого фонду входять міністерство фінансів та потужні державні підприємства, зокрема China Development Bank Capital, China National Tobacco Corporation та China Telecom.

Протягом багатьох років фонд надавав фінансування двом найбільшим китайським заводам з виробництва мікросхем. Серед них були Semiconductor Manufacturing International Corporation та Hua Hong Semiconductor, а також компанії Yangtze Memory Technologies, виробнику флешпам’яті та низці дрібніших компаній та фондів.

На сьогодні китайська індустрія мікросхем не здатна відігравати провідну роль у глобальному ланцюжку постачань, особливо щодо передових чипів.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.