Китай планує залучити 40 млрд доларів на виробництво мікрочипів — Reuters
Джерело: Reuters
Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.
За даними видання, ймовірно, цей фонд буде створено Китайським інвестиційним фондом індустрії інтегральних схем, який також відомий як Великий фонд. Анонімні джерела видання стверджують, що однією з основних галузей інвестицій стане обладнання для виробництва чипів.
Прагнення Китаю посилилися після того, як США запровадили в низку заходів щодо експортного контролю за останні кілька років. Вашингтон посилався на те, що Пекін може використати передові чипи для підвищення свого військового потенціалу.
Ймовірно, процес збору коштів займе кілька місяців. Поки що неясно, коли буде запущено третій фонд і чи буде внесено подальші зміни до планів.
Також до фондів Великого фонду входять міністерство фінансів та потужні державні підприємства, зокрема China Development Bank Capital, China National Tobacco Corporation та China Telecom.
Протягом багатьох років фонд надавав фінансування двом найбільшим китайським заводам з виробництва мікросхем. Серед них були Semiconductor Manufacturing International Corporation та Hua Hong Semiconductor, а також компанії Yangtze Memory Technologies, виробнику флешпам’яті та низці дрібніших компаній та фондів.
На сьогодні китайська індустрія мікросхем не здатна відігравати провідну роль у глобальному ланцюжку постачань, особливо щодо передових чипів.
- Китай, ймовірно, допоміг Росії облаштувати оборонні укріплення на тимчасово окупованих територіях України. На це вказує характер окремих торгових контрактів між двома країнами.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.