США розглядають санкції проти китайських компаній за підтримку Росії

Джерело: CNBC

Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які, на думку США, допомагають Росії у війні проти України, повідомили члени Конгресу.

Член комітету Палати представників США з міжнародних відносин сенатор Джеральд Конноллі заявив, що законодавці обмірковують заходи, аналогічні тим, що вже готує Євросоюз.

Китай повинен зрозуміти, що ті самі види санкцій, які поширюються на Росію і впливають на російську продуктивність, економічні показники та якість життя, також можуть бути застосовані до Китаю, — заявив Конноллі на Мюнхенській конференції з безпеки.

За його словами, у Китаю дещо більше за те, що він може втратити, ніж у Росії.

Потенційні санкції США можуть завдати серйозної шкоди китайській економіці, яка вперше в сучасній історії зіштовхнулася з відпливом прямих іноземних інвестицій, а також переживає кризу на ринку нерухомості, де ціни впали рекордно з 2015 року. Минулого року китайська економіка додала 5,2%, проте вже до 2028 року, за прогнозом Міжнародного валютного фонду, темпи її зростання впадуть нижче за 3%.

Раніше стало відомо, що російські оператори об’єднали зусилля з китайським партнером, щоб розпочати виробництво нових версій моделей Citroen Stellantis наступного року, згідно з даними митниці та двома людьми, знайомими з цим питанням.

Виробник автомобілів Stellantis зупинив виробництво в Росії у квітні 2022 року. До вторгнення Росії в Україну завод виробляв автомобілі Peugeot, Citroen, Opel і Mitsubishi з річною потужністю 125 000 автомобілів.

Проте митні документи, отримані від постачальника даних комерційної торгівлі, свідчать про те, що у грудні минулого року російська компанія “Автомобільні технології” імпортувала щонайменше 42 комплекти автомобілів для складання моделі Citroёn C5 Aircross на калузькому заводі, який все ще належить Stellantis.

Комплекти виготовлено в Китаї китайською компанією Dongfeng Motor Group.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.