США розглядають санкції проти китайських компаній за підтримку Росії

Джерело: CNBC

Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які, на думку США, допомагають Росії у війні проти України, повідомили члени Конгресу.

Член комітету Палати представників США з міжнародних відносин сенатор Джеральд Конноллі заявив, що законодавці обмірковують заходи, аналогічні тим, що вже готує Євросоюз.

Китай повинен зрозуміти, що ті самі види санкцій, які поширюються на Росію і впливають на російську продуктивність, економічні показники та якість життя, також можуть бути застосовані до Китаю, — заявив Конноллі на Мюнхенській конференції з безпеки.

За його словами, у Китаю дещо більше за те, що він може втратити, ніж у Росії.

Потенційні санкції США можуть завдати серйозної шкоди китайській економіці, яка вперше в сучасній історії зіштовхнулася з відпливом прямих іноземних інвестицій, а також переживає кризу на ринку нерухомості, де ціни впали рекордно з 2015 року. Минулого року китайська економіка додала 5,2%, проте вже до 2028 року, за прогнозом Міжнародного валютного фонду, темпи її зростання впадуть нижче за 3%.

Раніше стало відомо, що російські оператори об’єднали зусилля з китайським партнером, щоб розпочати виробництво нових версій моделей Citroen Stellantis наступного року, згідно з даними митниці та двома людьми, знайомими з цим питанням.

Виробник автомобілів Stellantis зупинив виробництво в Росії у квітні 2022 року. До вторгнення Росії в Україну завод виробляв автомобілі Peugeot, Citroen, Opel і Mitsubishi з річною потужністю 125 000 автомобілів.

Проте митні документи, отримані від постачальника даних комерційної торгівлі, свідчать про те, що у грудні минулого року російська компанія “Автомобільні технології” імпортувала щонайменше 42 комплекти автомобілів для складання моделі Citroёn C5 Aircross на калузькому заводі, який все ще належить Stellantis.

Комплекти виготовлено в Китаї китайською компанією Dongfeng Motor Group.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.