Японський виробник вантажівок Isuzu Motors Ltd покидає російський ринок

Джерело: Kyodo News.

Японський виробник вантажівок Isuzu Motors Ltd повністю виходить з російського ринку.

Компанія продала свою частку в бізнесі російському автовиробнику Sollers, який придбав завод Isuzu, на якому працюють близько 200 співробітників.

Японський виробник вантажівок змушений був припинити виробництво в Росії в березні 2022 року після того, як повномасштабне вторгнення РФ в Україну перервало постачання запчастин.

Це призвело до того, що виробник вантажівок зафіксував збитки у розмірі 1,7 мільярда єна (12 мільйонів доларів) у фінансовому році, що закінчився в березні.

У листопаді 2022 року компанія заявила, що розглядає можливість виходу з російського ринку.

Виробництво автомобілів Isuzu в Росії, яке розпочалося у 2008 році, становило лише 1% світового виробництва комерційних вантажівок до повномасштабної війни в Україні.

Згідно з даними на сайті компанії, у 2021 році російський підрозділ випустив близько 3 700 автомобілів.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків — фактично з 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський полетить до Аргентини, аби відвідати інавгурацію свого аргентинського колеги Хав’єра Мілея.

З 4 по 7 грудня Фонд Притули зібрав 36,9 млн гривень у межах ініціативи “Рій помсти 2.0” для придбання 5 тисяч FPV-дронів. Всього необхідно зібрати 100 млн грн.

Президент США Джо Байден знову закликав Конгрес підтримати додаткове фінансування для України та заявив, що “ми не можемо дозволити Путіну перемогти”.

Станом на 24 листопада до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей.  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.