FT: Порти ЄС допомагають продавати понад 20% російського СПГ
Джерело: Financial Times
Більше п’ятої частини російського скрапленого природного газу, що надходить до Європи, переправляється в інші частини світу, і ця практика збільшує доходи Москви, попри зусилля ЄС їх обмежити у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.
У той час, як контракти на так звану перевалку російського СПГ заборонили у Великій Британії та Нідерландах, дані за 2023 рік свідчать про те, що дозволені постачання російського газу регулярно перевантажуються між танкерами у Бельгії, Франції та Іспанії перед експортом покупцям на інших континентах.
Переміщення суден має вирішальне значення для Росії, оскільки вона намагається якнайкраще використовувати свій арктичний флот. Перевалка, зазвичай, відбувається між російськими танкерами “льодового класу”, що використовуються для перевезень між півостровом Ямал і північно-західною Європою, і звичайними танкерами СПГ, які прямують в інші порти, звільняючи судна для повернення на північ.
Порти Бельгії, Іспанії та Франції все ще отримують значні обсяги від сибірського заводу “Ямал СПГ”, найбільшими акціонерами якого є другий за величиною російський виробник природного газу “Новатек”, Китайська національна нафтова корпорація та французька енергетична компанія TotalEnergies.
Згідно з даними Інституту енергетики, із 17,8 млрд кубометрів російського зрідженого природного газу, що надходив до ЄС у період з січня по вересень цього року, 21% переправлений на судна, призначені до країн, що не входять до ЄС, включаючи Китай, Японію та Бангладеш.
- У США намагаються не допустити, аби Росія стала одним з головних експортерів скрапленого природного газу (СПГ). Вашингтон до цього часу намагався уникнути збої на світових енергетичних ринках.
- 2 листопада в заяві міністерства торгівлі США зазначили, що адміністрація Байдена додала 12 російських компаній до торговельного чорного списку за підтримку російських військових безпілотниками.
- Санкції Заходу проти експорту російської нафти не позбавляють Кремль доходів для фінансування війни в Україні, а це означає, що ці заходи не досягають однієї зі своїх головних цілей.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.
Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.