FTC розслідує OpenAI через можливі порушення законодавства про захист прав споживачів

Джерело: CNN

Федеральна торгова комісія (FTC) розслідує OpenAI на предмет можливих порушень законодавства про захист прав споживачів, вимагаючи від розробника ChatGPT докладної інформації про обробку ним особистих даних, потенціал надання користувачам невірогідної інформації та його “ризики заподіяння шкоди споживачам, включаючи шкоду репутації”.

У 20-сторінковому розслідувальному запиті цього тижня FTC попросила OpenAI відповісти на десятки запитів, починаючи від того, як він отримує дані, які використовує для навчання своїх великих мовних моделей, і закінчуючи описом “спроможності ChatGPT створювати неправдиві заяви про реальних людей, що вводить в оману або зневажає”.

Розслідування FTC є прикладом прямого державного регулювання штучного інтелекту в США.

Розслідування FTC було розпочато після того, як комісія неодноразово попереджала підприємствам не робити надмірних претензій щодо штучного інтелекту та не використовувати цю технологію в дискримінаційний спосіб.

У публікаціях у блозі та публічних зауваженнях сказано, що компанії, які використовують штучний інтелект, будуть притягнуті до відповідальності за будь-які нечесні та оманливі дії, пов’язані з цією технологією. 

OpenAI відкрито повідомляв про деякі обмеження своїх продуктів. Наприклад, офіційний документ, пов’язаний з останнім випуском GPT, GPT-4, пояснює, що модель може “продукувати вміст, який є безглуздим або неправдивим щодо певних джерел”. 

OpenAI також розкриває подібну інформацію про можливість того, що такі інструменти, як GPT, можуть призвести до широкомасштабної дискримінації меншин або інших вразливих груп.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.

Ці вихідні принесуть Україні контрастну погоду: когось освіжить дощ і прохолода, а когось чекає справжня спека. Країна опиниться під впливом вологого повітря з грозами, рясними зливами та коливаннями температури. Подекуди можливі й штормові прояви та підняття рівня річок.