G7 підтримала пропозицію Франції вимагати глобального перемир’я під час Олімпійських ігор

Джерело: Reuters

Лідери G7 одностайно підтримали пропозицію Франції включити в заключне комюніке саміту прохання про перемир’я в глобальних конфліктах та війнах під час майбутніх Олімпійських ігор у Парижі.

Лідери G7 закликали “всі країни дотримуватися олімпійського перемир’я індивідуально і колективно”, йдеться в їхній заяві.

“Це був запит Франції, хороший запит, його було включено одноголосно”, – заявила прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні.

Прагнення призупинити збройні конфлікти в рамках олімпійського перемир’я є давньою традицією, і в заключному комюніке було посилання на резолюцію Генеральної Асамблеї ООН на цю тему, прийняту в листопаді.

Президент Франції Емманюель Макрон у квітні заявив, що намагатиметься добитися припинення вогню під час Олімпіади в Парижі, зазначивши, що має на увазі війну Росії в Україні, ситуацію на Близькому Сході та в Судані.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.

У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.