Гарантії безпеки та звільнення полонених: результати зустрічі Зеленського й Ердогана

Джерело: Офіс президента

18 лютого, під час візиту до Анкари президент Володимир Зеленський зустрівся із главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Лідери країн обговорили ключові питання, пов’язані з безпекою, розвитком двосторонніх відносин, а також економічною співпрацею.

Основною темою переговорів стало забезпечення глобальних безпекових гарантій, які можуть допомогти закінчити війну Росії проти України. Зеленський підкреслив важливість залучення країн Європи, Великої Британії та США до процесу розробки цих гарантій. Окремо обговорили роль Туреччини в забезпеченні цих гарантій.

Важливими темами стали також питання звільнення українських полонених з російських тюрем, посередництво Туреччини у цьому процесі та розвиток двосторонньої співпраці у сферах медіа, освіти та продовольчої безпеки. Зеленський подякував Туреччині за підтримку України у боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність.

Крім того, було підписано два важливі документи: Меморандум про співробітництво в галузі медіа та комунікацій і Угода про співпрацю в освіті.

Ердоган наголосив, що Туреччина підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

Ми надаватимемо будь-яку підтримку для завершення перемовин встановленням стійкого миру, – додав глава Туреччини.

Він також зазначив, що турецькі підприємства зацікавлені допомагати у відбудові України.

  • Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії.
  • Дональд Трамп заявив, що Туреччина відіграватиме ключову роль у майбутньому Сирії після падіння режиму Башара Асада.
  • Туреччина провела масштабні військові навчання ​​Mavi Vatan-2025 за участю 20 тисяч особового складу та великої кількості військової техніки.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.