Гендиректор «Укрінформу» прокоментував розпорядження кореспонденту з’явитися в ТЦК

Джерело: “Укрінформ”

Новопризначений гендиректор “Укрінформу” Сергій Череватий прокоментував розпорядження Юрію Стригуну терміново з’явитися в ТЦК й заявив, що його відправили ще 22 травня. 

“22 травня від РТЦК Черкаської, Київської та Дніпропетровської областей відправлено розпорядження про необхідність нашим працівникам, в тому числі – Юрію Стригуну, прибути до ТЦК для звірки облікових даних. Укрінформ отримав цей документ 31 травня”, – написав Череватий.

Він додав, що згідно з законом роботодавець зобов’язаний видати наказ про необхідність військовозобов’язаного працівника прибути до ТЦК для звірки даних.

“У разі невиконання цього розпорядження стосовно керівника застосовується адміністративна відповідальність. Тому ми не могли проігнорувати цей документ”, – зауважив гендиректор.

За його словами, на початку червня всі ці працівники інформагентства мають прибути до ТЦК. 

“Вчора такі документи отримали троє людей, сьогодні двоє. Звірка триває на постійній основі. Відповідно, ми підготували наказ про повідомлення, який відправили працівникам на ознайомлення”, – написав Череватий.

Нагадаємо, що кореспондент “Укрінформу” Юрій Стригун, який вчора, 30 травня, підтвердив факт розсилання “темників” в інформагентстві, сьогодні, 31 травня, отримав повістку.

Він розповів, що повістку з вимогою з’явитися в ТЦК йому принесли не за місцем реєстрації, а в київський офіс “Укрінформу”.

Також, за словами Стригуна, новопризначений гендиректор агентства Сергій Череватий видав окреме розпорядження журналісту терміново з’явитися в ТЦК і повідомити йому про результати цього візиту. 

“Прислали сьогодні мені повістку, з’явитися за місцем прописки в Тальнівський ТЦК (Черкаська область – ред.) в понеділок, 3 червня, для оновлення даних”, – розповів він.

Журналіст назвав це “дивним збігом обставин” й додав, що йому 57 років і він ніколи не служив в армії.  

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.