Генерал Павловський виграв у ЄСПЛ справу щодо необґрунтованого запобіжного заходу
Джерело: Ірина Геращенко/Facebook
9 жовтня співголова фракції “Європейська солідарність” у Верховній Раді Ірина Геращенко повідомила, що колишній заступник міністра оборони генерал-лейтенант Ігор Павловський виграв у Європейському суді з прав люди позов проти України стосовно необґрунтованого запобіжного заходу у справі “Кузні на Рибальському”.
Зауважується, що суд визнав, що для обмеження свободи українського генерала немає достатньої доказової бази. Відтак країна має сплатити компенсацію Павловському у розмірі 2600 євро.

Джерело: Ірина Геращенко/Facebook
Влада порушила кримінальну справу проти генерала за те, що він посмів поставити на оснащення ВМС України кораблі. В умовах, коли весь світ відмовляв нам навіть у комплектуванні для них, завод “Кузня на Рибальському” випустила військові катери… Але влада організувала судилище й проти директора заводу, й проти генерала Павловського. Як і проти легендарного генерала Дмитра Марченка, який посмів забезпечити ЗСУ бронежилетами”, – нагадала Геращенко.
Генерала Павловського, котрий з 2014 року захищав Україну на маріупольському напрямку, заарештували і кілька місяців тримали у Лукʼянівському СІЗО.
Завод “Кузня на Рибальського” випустила військові катери, зауважується, що ті самі, які були задіяні й у звільненні острова Зміїний.
Ігор Павловський звернувся зі скаргою до ЄСПЛ на відсутність причин для тримання під вартою. Суд визнав, що генерала тримали в СІЗО за відсутності належної доказової бази.
Може, прийшов час, аби компенсації за політизовані рішення виплачувала не держава, а судді, які беруть в цьому участь? Ну, й нагадаю, що ганебні політичні справи Марченка і Павловського, хоч і розвалилися, але не закрито! – написала нардепка.
- 18 липня Європейський суд з прав людини оголосив рішення у справі “Росія проти України” (№ 36958/21). Відтак, ЄСПЛ відмовив у задоволенні позовних вимог РФ у повному обсязі.
- Суддю Верховного суду Сергія Слинька за рішення Вищої ради правосуддя відправили у відставку з пожиттєвим утриманням у понад мільйон гривень на рік. Він відомий тим, що разом з іншими суддями вирішив відпустити з-під варти вбивцю засновника “Української правди” Георгія Гонгадзе – ексначальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача.
- Депутати Київської міської ради Людмила Ковалевська, Володимир Прокопів та Ігор Хацевич зареєстрували звернення до президента України і Верховної Ради України про недопущення вилучення коштів місцевих бюджетів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.