Генерал Павловський виграв у ЄСПЛ справу щодо необґрунтованого запобіжного заходу

Джерело: Ірина Геращенко/Facebook

9 жовтня співголова фракції “Європейська солідарність” у Верховній Раді Ірина Геращенко повідомила, що колишній заступник міністра оборони генерал-лейтенант Ігор Павловський виграв у Європейському суді з прав люди позов проти України стосовно необґрунтованого запобіжного заходу у справі “Кузні на Рибальському”.

Зауважується, що суд визнав, що для обмеження свободи українського генерала немає достатньої доказової бази. Відтак країна має сплатити компенсацію Павловському у розмірі 2600 євро.

Джерело: Ірина Геращенко/Facebook

Влада порушила кримінальну справу проти генерала за те, що він посмів поставити на оснащення ВМС України кораблі. В умовах, коли весь світ відмовляв нам навіть у комплектуванні для них, завод “Кузня на Рибальському” випустила військові катери… Але влада організувала судилище й проти директора заводу, й проти генерала Павловського. Як і проти легендарного генерала Дмитра Марченка, який посмів забезпечити ЗСУ бронежилетами”, –  нагадала Геращенко.

Генерала Павловського, котрий з 2014 року захищав Україну на маріупольському напрямку, заарештували і кілька місяців тримали у Лукʼянівському СІЗО.

Завод “Кузня на Рибальського” випустила військові катери, зауважується, що ті самі, які були задіяні й у звільненні острова Зміїний.

Ігор Павловський звернувся зі скаргою до ЄСПЛ на відсутність причин для тримання під вартою. Суд визнав, що генерала тримали в СІЗО за відсутності належної доказової бази.

Може, прийшов час, аби компенсації за політизовані рішення виплачувала не держава, а судді, які беруть в цьому участь? Ну, й нагадаю, що ганебні політичні справи Марченка і Павловського, хоч і розвалилися, але не закрито! – написала нардепка.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.

Колишній президент США Дональд Трамп під час зустрічі з донорами зробив кілька гучних заяв, зокрема сказав, що “бомбив би Москву, якби Росія вторглась в Україну”.