Генерал Павловський виграв у ЄСПЛ справу щодо необґрунтованого запобіжного заходу

Джерело: Ірина Геращенко/Facebook

9 жовтня співголова фракції “Європейська солідарність” у Верховній Раді Ірина Геращенко повідомила, що колишній заступник міністра оборони генерал-лейтенант Ігор Павловський виграв у Європейському суді з прав люди позов проти України стосовно необґрунтованого запобіжного заходу у справі “Кузні на Рибальському”.

Зауважується, що суд визнав, що для обмеження свободи українського генерала немає достатньої доказової бази. Відтак країна має сплатити компенсацію Павловському у розмірі 2600 євро.

Джерело: Ірина Геращенко/Facebook

Влада порушила кримінальну справу проти генерала за те, що він посмів поставити на оснащення ВМС України кораблі. В умовах, коли весь світ відмовляв нам навіть у комплектуванні для них, завод “Кузня на Рибальському” випустила військові катери… Але влада організувала судилище й проти директора заводу, й проти генерала Павловського. Як і проти легендарного генерала Дмитра Марченка, який посмів забезпечити ЗСУ бронежилетами”, –  нагадала Геращенко.

Генерала Павловського, котрий з 2014 року захищав Україну на маріупольському напрямку, заарештували і кілька місяців тримали у Лукʼянівському СІЗО.

Завод “Кузня на Рибальського” випустила військові катери, зауважується, що ті самі, які були задіяні й у звільненні острова Зміїний.

Ігор Павловський звернувся зі скаргою до ЄСПЛ на відсутність причин для тримання під вартою. Суд визнав, що генерала тримали в СІЗО за відсутності належної доказової бази.

Може, прийшов час, аби компенсації за політизовані рішення виплачувала не держава, а судді, які беруть в цьому участь? Ну, й нагадаю, що ганебні політичні справи Марченка і Павловського, хоч і розвалилися, але не закрито! – написала нардепка.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.