Генерал США розповів, як працює українська акустична система виявлення дронів
Джерело: WSJ
Очільник Повітряних сил США в Європі і командування об’єднаних повітряних сил НАТО, генерал Джим Хекер заявив, що українська акустична система виявлення повітряних цілей ефективно знаходить російські ударні безпілотники та координує засоби ППО.
За його словами, мережа моніторингу повітряного простору, що складається з тисяч акустичних датчиків по всій країні, продемонструвала свою високу ефективність, допомагаючи виявляти та відстежувати російські дрони на низьких висотах.
“Україні доводилося імпровізувати, щоб відстежувати численні об’єкти. Вони взяли 8000 акустичних датчиків та встановили їх на стовпи висотою в 1,8 м по всій країні. Мікрофони розставили так, щоб вони могли визначити напрямок польоту безпілотників”, – розповів Хекер.
Він зазначив, що американські військові нині випробовують цю технологію у себе, щоб з’ясувати, чи зможе вона задовольнити потреби США щодо додаткових засобів моніторингу та боротьби з БпЛА.
Як зауважив генерал, кожна така акустична станція коштує близько 500 доларів. Об’єднавши отриману інформацію, мережа таких станцій визначає швидкість та напрямок польоту безпілотників.
Він наголосив, що перевага такої системи – не лише у низькій вартості. Вона також здатна ділитися зібраними даними з мобільними вогневими групами, озброєними кулеметами.
“За шість годин вони навчають бійця користуватися планшетом, де відображається напрямок руху безпілотників”, – уточнив він.
Наприклад, коли на територію країни проникли 84 дрони, їх усіх відстежила акустична система. Використовуючи її дані, мобільні вогневі групи вийшли на перехоплення та знищили 80 безпілотників, розповів Хекер.
“Це набагато ефективніше за перехоплення таких цілей за допомогою дорогих ракет Patriot або SM-2”, – резюмував він.
- На Харківському напрямку прикордонники бригади Гвардії наступу “Сталевий кордон” знищили російський вантажний автомобіль підвищеної прохідності “Урал” та антену зв’язку.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.