Генерал США розповів, як працює українська акустична система виявлення дронів

Джерело: WSJ

Очільник Повітряних сил США в Європі і командування об’єднаних повітряних сил НАТО, генерал Джим Хекер заявив, що українська акустична система виявлення повітряних цілей ефективно знаходить російські ударні безпілотники та координує засоби ППО.

За його словами, мережа моніторингу повітряного простору, що складається з тисяч акустичних датчиків по всій країні, продемонструвала свою високу ефективність, допомагаючи виявляти та відстежувати російські дрони на низьких висотах.

“Україні доводилося імпровізувати, щоб відстежувати численні об’єкти. Вони взяли 8000 акустичних датчиків та встановили їх на стовпи висотою в 1,8 м по всій країні. Мікрофони розставили так, щоб вони могли визначити напрямок польоту безпілотників”, – розповів Хекер.

Він зазначив, що американські військові нині випробовують цю технологію у себе, щоб з’ясувати, чи зможе вона задовольнити потреби США щодо додаткових засобів моніторингу та боротьби з БпЛА.

Як зауважив генерал, кожна така акустична станція коштує близько 500 доларів. Об’єднавши отриману інформацію, мережа таких станцій визначає швидкість та напрямок польоту безпілотників.

Він наголосив, що перевага такої системи – не лише у низькій вартості. Вона також здатна ділитися зібраними даними з мобільними вогневими групами, озброєними кулеметами.

“За шість годин вони навчають бійця користуватися планшетом, де відображається напрямок руху безпілотників”, – уточнив він.

Наприклад, коли на територію країни проникли 84 дрони, їх усіх відстежила акустична система. Використовуючи її дані, мобільні вогневі групи вийшли на перехоплення та знищили 80 безпілотників, розповів Хекер.

“Це набагато ефективніше за перехоплення таких цілей за допомогою дорогих ракет Patriot або SM-2”, – резюмував він.

  • На Харківському напрямку прикордонники бригади Гвардії наступу “Сталевий кордон” знищили російський вантажний автомобіль підвищеної прохідності “Урал” та антену зв’язку.

Триває 1097-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 868 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про посилення санкцій проти російських компаній і підтримку відновлення та реконструкції України.

До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади.

У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій. 

Уряд Австралії запровадив цільові фінансові санкції та заборону на поїздки щодо 70 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 79 організацій. Це найбільший пакет санкцій проти Росії з боку Австралії з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.