Генпрокурор повідомив перші результати перевірки щодо «інвалідності» прокурорів
Джерело: Андрій Костін у програмі “Факти тижня”
20 жовтня Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив про перші результати перевірки стосовно набуття прокурорами статусу особи з інвалідністю. Службове розслідування показало, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність, тоді як 80% з них отримали її до початку повномасштабного вторгнення.
Масштабне службове розслідування розпочали одразу як тільки ця інформація з’явилася у медіа. Воно стосується не лише хмельницьких прокурорів, а всіх органів прокуратури — всіх рівнів, включно з Офісом Генерального прокурора.
Згідно з результатами, 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність, водночас 80% із них (50 осіб) отримали її до початку повномасштабного вторгнення.
Дуже важливо встановити, за яких обставин вони отримали інвалідність, тому що частка таких співробітників у Хмельницькій області є дуже високою. Ми будемо інформувати суспільство про всі етапи та результати цієї перевірки, – запевнив Костін.
Він додав, що нині всі прокурори, щодо яких виникають сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження, поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень.
Генпрокурор ініціював створення робочої групи, до складу якої увійдуть міжнародні експерти, котрі допоможуть комплексно оцінити ситуацію та розробити рішення для того, щоб унеможливити подібні зловживання в майбутньому.
Підтримую ініціативу Міністерства охорони здоров’я щодо комплексної реформи системи медико-соціальної експертизи. Ми готові долучитися до цієї ініціативи. Можливо, буде необхідно залучити весь уряд, а також Парламент. Дуже важливо забезпечити справедливість, зокрема у встановленні виплат, які люди отримують у зв’язку з інвалідністю — незалежно від того, де працює ця людина, і чи працює взагалі, – додав Костін.
Додамо, раніше редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що п’ятдесят прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність, “дахуючи” корупційну схему “слуги народу” Крупи у МСЕК та Пенсійному фонді.
За його словами, обставини справи свідчать, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну систему, яку створила “слуга народу” Тетяна Крупа, оскільки були співучасниками корупційних схем.
Більшість громадян, які принесли хабарі останнім часом – жінки. Суть схеми в тому, що при наявності жінки-інваліда її чоловік оформлює собі догляд за інвалідом і у такий спосіб автоматично виключається з-поміж придатних до мобілізації. І статистика ухилянтів приховується, бо нікому не впадає в очі, що інвалідність оформлюють жінки. Корупція стала інструментом антидержавних дій в області – для зриву мобілізації. Але чому корупційні схеми викрито не місцевими правоохоронцями, а ДБР? – пише Бутусов.
Виявити зв’язки Крупи дозволило вивчення декларацій хмельницьких правоохоронців, які самі все задокументували.
Майже всі прокурори Хмельницької області виявились… інвалідами 2-ї групи – згідно з рішенням головної лікарки МСЕК Т.Крупи. І багато років поспіль отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідністю – згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду О.Крупи.
Перелік працівників Хмельницької прокуратури, які оформили інвалідність
Наші джерела дозволили встановити список прокурорів-інвалідів з Хмельницької прокуратури, який не є остаточним:
З усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів пенсію у Крупи не оформив тільки один прокурор – Олександр Гончар, керівник Кам’янець-Подільської окружної прокуратури, і його дружина також не оформила пенсію. Натомість подружжя обласного прокурора Олійника отримало 2,5 мільйона гривень з грошей пенсіонерів. Першим пенсію в 2017-му, у віці 37 років, оформив Олексій Олійник. Тоді він, простий прокурор, отримав вперше 34 397 гривень. А у 2023-му Олійник, прокурор області, отримав вже 251 260 гривень.
За підрахунками Бутусова, за деклараціями загальну суму пенсій, які отримали тільки встановлені 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, це становить як мінімум 54,1 мільйона гривень.
- Працівники Державного бюро розслідувань викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина у незаконному збагаченні. Під час обшуків у них виявили майже 6 мільйонів доларів готівкою.
- У Полтаві правоохоронці викрили керівника благодійної організації, якого підозрюють у продажі гуманітарних автомобілів, призначених для потреб ЗСУ. За інформацією пресслужби прокуратури, підозрюваний причетний до продажу 50 автомобілів на загальну суму 7 мільйонів гривень.
- Служба безпеки України затримала на хабарі директора з контрольно-ревізійної роботи АТ “Енергоатому”.
- Декілька обласних прокурорів та посадовців Пенсійного фонду України отримують значні суми пенсійних виплат, пов’язаних з інвалідністю. Згідно з розслідуванням журналістів проєкту “Є питання”, керівники обласних прокуратур і деякі працівники Пенсійного фонду отримують виплати, що значно перевищують середній рівень.
Україна отримає 454 мільйони доларів від Світового банку для розвитку сфери охорони здоров’я. Гроші будуть надані в рамках проєкту THRIVE.
Британська розвідка підтвердила дані про знищення ворожої С-400 у тимчасово окупованому Сімферополі. Про ураження системи повідомляли ЗСУ 29 листопада.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації український роботизований бойовий комплекс на гусеничній платформі з кулеметом Browning 12.7 — Droid TW 12.7
Російські війська, ймовірно, розробили світлофор, здатний попереджати про FPV-дрони, зауважив військовий експерт у галузі радіотехнологій Сергій Флеш.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 грудня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.