Генсек ООН потис руку главі МЗС РФ Лаврову: це викликало обурення дипломатів
Джерело: Ґабріелюс Ландсберґіс/X
24 січня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш потис руку міністру МЗС РФ Сергію Лаврову для спільного фото у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Жест викликав обурення зокрема у міністра закордонних справ Литви Ґабріелюса Ландсберґіса.
Ландсберґіс опублікував світлину моменту “рукостискання”.
UNbelievable pic.twitter.com/OJ9kOQ1iQX
— Gabrielius Landsbergis🇱🇹 (@GLandsbergis) January 24, 2024
Неймовірно — підписав публікацію глава МЗС Литви.
Зауважимо, що гнівні коментарі під дописом також підтвердили несприйняття вчинку секретаря ООН.

Джерело: twitter
У росЗМІ вже акцентували на фото, повідомивши, що у Нью-Йорку відбулася “окрема зустріч” глави МЗС РФ та генерального секретаря Всесвітньої організації.
Додамо, що 24 січня РФ запросила провести термінове засідання Ради безпеки ООН у зв’язку з падінням російського літака Іл-76 у Бєлгородській області РФ. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на брифінгу у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.
Росіяни висловили сподівання, що Франція, яка нині головує у Радбезі ООН, “призначить засідання якнайшвидше”.
Одначе, Франція відмовила РФ у запиті. Натомість розгляд питання може відбутися не раніше, ніж у четвер після обіду. Тоді як Лавров перебуває у Нью-Йорку з понеділка й відлітає зі Сполучених Штатів у середу ввечері.
- 10 січня під час виступу у Раді безпеки ООН постійний представник України при ООН Сергій Кислиця наголосив, що члени Радбезу щодня слухають мову війни, якою послуговуються представники російської делегації.
- На засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному Росією через нещодавні події в Бєлгороді, представник Великої Британії висловив думку, що за смерть росіян варто звинувачувати президента РФ Володимира Путіна.
- Агентства Організації Об’єднаних Націй запросять 3,1 мільярда доларів для фінансування допомоги Україні на 2024 рік
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.