ООН має намір виділити Україні понад $3 млрд гуманітарної допомоги — Reuters

Джерело: Reuters

Агентства Організації Об’єднаних Націй наступного тижня запросять 3,1 мільярда доларів для фінансування допомоги Україні на 2024 рік, 10 січня повідомив високопосадовець Раді Безпеки ООН.

Оскільки війна РФ проти України не припиняється, що призводить до високого рівня гуманітарних потреб, фінансова підтримка має бути постійною, — наголосила директорка Відділу операцій Управління ООН з координації гуманітарних питань Едем Восорну.

Кошти планують скерувати на гуманітарні потреби. Фінансову допомогу проситимуть у міжнародних донорів організації.

План реагування ООН на 2024 рік, який представлять в Женеві, має на меті зібрати 3,1 мільярда доларів для надання допомоги 8,5 мільйона осіб в Україні.

Раніше помічник генсека ООН Мирослав Енча поінформував, що для повного відновлення Україна потребуватиме близько 400 мільярдів доларів.

Чотири мільйони осіб, зокрема майже мільйон дітей, залишаються переміщеними особами в країні, за даними OCHA. Восорну висловила жаль з приводу того, що доступ OCHA до територій, окупованих росіянами, залишається “суттєво ускладненим”.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.