Генштаб підтвердив ураження російського НПЗ та нафтоперекачувальних станцій

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України та Reuters

Уночі 17 лютого Україна успішно вразила кілька енергетичних об’єктів на території РФ.

Мовиться про Ільський нафтоперевалювальний завод у Краснодарському краї РФ та нафтоперекачувальні станції “Кропоткинская” та “Андреаполь”, які транспортують пальне для потреб військ РФ.

Унаслідок атаки на НПЗ виникла масштабна пожежа, а нафтоперекачувальні станції виведені з ладу.

“Сили оборони України залишають за собою право завдавати ударів по стратегічних об’єктах, які сприяють збройній агресії рф. Операції зі знищення енергетичної інфраструктури, яка підтримує незаконну війну Росії, триватимуть”, – наголосили у Генштабі.

Тим часом російський оператор трубопроводу “Транснефть” повідомив, що через вчорашню атаку станції “Кропоткинская” завдано значних збитків.

Зокрема через атаку експорт нафти трубопроводом з Казахстану може впасти на 30% на термін до двох місяців. Скорочення постачання на 30% може дорівнювати 380 000 барелям нафти у день, підрахували у Reuters.

Ураженим трубопроводом постачали нафту з Казахстану на світові ринки, де її перекачували глобальні компанії, зокрема американські. Казахстан добуває близько 1% світових поставок.

Попри атаку, трубопровід продовжує перекачувати нафту танкерам у Чорному морі, але в меншому обсягу та в обхід пошкодженої станції.

Президент США Дональд Трамп заявив, що американське озброєння, яке надаватиметься Україні, повністю оплачуватиме НАТО.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Видання The Economist назвало літній наступ Росії на Україну “найсмертоноснішим” для російських військ за всю історію повномасштабної війни.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.