Генштаб повідомив про ураження нафтопереробного заводу в Саратовській області РФ

Джерело: Генштаб, керівник ЦПД РНБО Андрій Коваленко
Підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, Головного управління розвідки та Сил спеціальних операцій ЗСУ, взаємодіючи з іншими компонентами Сил оборони, у ніч на 11 лютого 2025 року завдали удару по Саратовському нафтопереробному заводу, що займається комплексною переробкою нафти.
“НПЗ переважно випускає бензини, мазут, дизельне пальне. Усього ж – понад 20 видів нафтопродуктів. Підприємство задіяне у забезпеченні російської окупаційної армії”, – йдеться в повідомленні Генштабу.
На об’єкті спалахнула пожежа. Результати ураження наразі уточнюються.
Керівник Центру протидії дезінформації РНБО лейтенант Андрій Коваленко повідомив, що це вже не перша атака.
“Був атакований Саратовський НПЗ. Це вже не перша атака. Саратовський нафтопереробний завод – один із ключових об’єктів російської паливної інфраструктури. Його потужність переробки сягає 7 мільйонів тонн нафти на рік”, – зазначив Коваленко.
Повідомляється, що завод має ключове значення для забезпечення армії РФ паливом. Ще під час Другої світової війни він відігравав критичну роль у військовій логістиці, і сьогодні продовжує бути важливим елементом паливного постачання.
“Окрім Саратовського НПЗ був атакований Енгельс”, – зазначив Андрій Коваленко.
- У ніч на 11 лютого російські окупаційні війська завдали комбінованого ракетно-дронового удару по Україні, застосувавши 124 безпілотники та близько 19 ракет різних типів.
- Уночі 11 лютого російські окупаційні війська атакували ракетами Полтавську область. Як наслідок – кілька населених пунктів залишились без газу.
- У Москві, на заході присвяченому російсько-українській війні, заявили, що очікують на виконання обіцянки президента США Дональда Трампа припинити конфлікт.
Скорочення або повна ліквідація фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) може призвести до понад 14 мільйонів смертей упродовж наступних п’яти років. Про це повідомляє NBC News з посиланням на аналіз, опублікований у журналі The Lancet.
Один із найпопулярніших месенджерів у світі – Telegram – дедалі частіше опиняється у фокусі скандалів через слабку модерацію контенту та зростаючу присутність екстремістів і злочинних спільнот. Платформа, яку свого часу хвалили за незалежність та анонімність у країнах із авторитарними режимами, зараз дедалі більше турбує правоохоронні органи в усьому світі.
Науково-консультативна група з вивчення походження нових патогенів, створена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), не змогла дійти однозначного висновку щодо походження COVID-19. У новому звіті фахівці заявили, що наразі немає переконливих доказів ані на користь версії про витік вірусу з лабораторії, ані щодо природного переходу вірусу від тварини до людини. Попри це, експерти більше схиляються до природного походження SARS-CoV-2.
Початок липня в Україні мине під знаком погоди з характером – трохи вітерцю, трохи тепла і зовсім небагато справжньої спеки. У перші дні тижня ми опинимося між двома атмосферними системами: антициклон із Західної Європи поступово тисне на нас своєю сухою рукою, а циклон із північного сходу ще трохи подме 1–2 липня, переважно в східних і північно-східних регіонах.
У зарубіжних дослідженнях сонний параліч (sleep paralysis) – стан, коли свідомість прокинулась, а тіло досі “спить” – називають швидкоплинним, але важким епізодом, іноді супроводжуваним тиском на грудну клітину, страхом і галюцинаціями. Хоч стан не небезпечний, він може застати зненацька і налякати.