Генштаб повідомив про ураження поромної переправи і нафтового термінала порту «Кавказ» у РФ

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України

Генштаб повідомив про результати ракетно-дронової атаки України по Краснодарському краю Росії.

Українські воїни ВМС ЗСУ завдали ударів по поромній переправі та нафтовому терміналу порту “Кавказ”.

Ударів було завдано вночі 31 травня – наступної ночі після того, як Сили оборони вивели з ладу пороми Керченської поромної переправи на території ТО Криму, якими ворог з порту “Кавказ” перевозив озброєння.

“Ураження по нафтовому терміналу в районі порту “Кавказ” було завдано кількома ракетами українського виробництва з берегового ракетного комплексу “Нептун””, – додали у Генштабі.

Результати об’єктивного контролю підтверджують вибухи у місцях прицілювання. Точність ураження цілей дорозвідується.

Комплексна операція була проведена в координації з іншими складовими Сил оборони України.

Окрім цього, ЗСУ також атакували Краснодарський край РФ безпілотниками, які уразили місцевий нафтовий термінал.

“”Сучасна” й “ефективна” російська протиповітряна оборона знову виявилася безсилою проти наших ракет та безпілотних систем і не змогла захистити важливі об’єкти, які використовуються для логістики та постачання армії РФ. Далі буде…”, – резюмували у Генштабі ЗСУ.

Зауважимо, що російське міноборони сьогодні повідомило про відбиття атаки на Краснодарський край. Зокрема окупанти запевняють, що збили всі ракети та знищили або подавили 29 безпілотників.

Водночас місцева влада повідомила про пошкодження нафтобази Темрюкського району. Зайнялось три цистерни з нафтопродуктами. Повідомляється, що серед працівників нафтобази є постраждалі.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані.