США занепокоєні ударами України по російських ядерних радіолокаційних станціях

Джерело: The Washington Post

Сполучені Штати стурбовані ударами українських БпЛА по російських ядерних РЛС і вже попередили Київ, що це може стати дестабілізуючим фактором.

США остерігаються, що подібні атаки можуть небезпечно вплинути на Кремль саме у той час, коли Білий дім зважує рішення щодо дозволу бити американським озброєнням по території РФ.

“США стурбовані нещодавніми атаки України по російських пунктах раннього попередження про балістичні ракети”, – повідомив на умовах анонімності американський посадовець.

Він також зауважив, що Вашингтон попередив Київ про своє занепокоєння щодо двох атак за останні тижні, одна з яких, ймовірно, завдала пошкоджень РЛС в Армавірі, що у Краснодарському краю РФ. Чи вдалось пошкодити РЛС в Орську – що за 1770 км від кордону з Україною – поки невідомо.

За словами посадовця, ці РЛС не використовували для війни проти України, однак вони є важливими об’єктами і удари по них можуть змусити РФ вважати, що “її стратегічні можливості стримування стають ціллю, що може підірвати здатність Росії підтримувати ядерне стримування проти Сполучених Штатів”.

Водночас в Україні кажуть, що РФ давно використовує РЛС для спостереження за українськими захисниками, зокрема аби виявити, як ЗСУ використовують системи ППО, безпілотники та ракети.

Український посадовець, на умовах анонімності, також повідомив, що мета цих атак – зменшити здатність РФ відстежувати дії українських військових на південній ділянці фронті

Посадовці США кажуть, що співчувають тяжкому становищу України і зараз Білий дім активно роздумує над тим, щоб дозволити Україні бити своїм озброєнням по Росії. Водночас атаки України по російських РЛС можуть зашкодити стратегічній стабільності між США та Росією.

“Росія може подумати, що її здатність виявити ранню ядерну діяльність проти неї зменшена, що може стати проблемою. Кожним повинно бути очевидно, що [Сполучені Штати] не мають жодного наміру застосувати ядерну зброю проти Росії. Але, безперечно, є занепокоєння щодо того, як Росія може сприйняти, що її засоби стримування стають цілями, а системи раннього попередження піддаються атаці”, — сказав посадовець.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані.