Путін застеріг країни Заходу від дозволу Україні бити їхніми ракетами по території РФ

Джерело: Reuters

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Захід та НАТО “грають з вогнем”, підтримуючи удари західним озброєнням по території Росії. Він наголосив, що це може призвести до “глобального конфлікту”.

Днями генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що члени Альянсу повинні дозволити Україні бити західним озброєнням по російській території. Такої ж думки дотримують ще кілька країн, тоді як США – проти.

“Постійна ескалація може призвести до серйозних наслідків. Якщо ці серйозні наслідки відбудуться у Європі, як поводитимуться США, враховуючи наш паритет в області стратегічного озброєння. Важко сказати – чи хочуть вони глобального конфлікту?”, – сказав Путін журналістам під час візиту до Ташкенту.

Він додав, що для ударів західним озброєнням по Росії потрібні дані з західних супутників, а також військова та розвідувальна допомога. Тобто, Захід братиме пряму участь в таких атаках.

Ще одним кроком до глобального конфлікту він назвав ймовірність відправки французьких військових до України.

Відповідаючи на питання про європейських членів НАТО, Путін зауважив, що маленькі країни “повинні розуміти, з чим вони грають”, оскільки у них млі території та велика щільність населення.

“Це фактор, про який вони повинні думати перед тим, як говорити про удари углиб території Росії”, – сказав він.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.