Генштаб ЗСУ спростував інформацію The Guardian про переведення бійців ППО в піхоту

Джерело: Генштаб ЗСУ

Генеральний штаб ЗСУ заперечив інформацію британського видання The Guardian про нібито переведення військових ППО на фронт як стрільців.

“Твердження про “переведення ППО в піхоту” є недостовірним та некоректним”, – заявили у військовому командуванні.

У Генштабі пояснили, що деяких військовослужбовців зі складу підрозділів ПС ЗСУ справді перепризначають на посади, відповідно до їхніх військово-облікових спеціальностей. Однак, це не стосується фахових спеціалістів ППО.

За словами військових, у Повітряних силах є військовослужбовці різних військово-облікових спеціальностей. Перепризначити та відрядити частину військовослужбовців можуть зі складу рот охорони ПС ЗСУ, деяких тилових мобільних вогневих груп, а також персоналу, що не долучений до обслуговування та експлуатації високотехнологічного озброєння та військової техніки.

“Ситуація на лінії бойового зіткнення складна, і зараз головне – втримати фронт.
На виконання цієї першочергової задачі і спрямовані рішення про переведення в бойові частини деяких військовослужбовців тилових підрозділів. При цьому кількість збитих російських “шахедів” аж ніяк не зменшилася. Протиповітряна оборона ПС ЗСУ якісно виконує свої завдання”, – наголосили в Генштабі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.