Глава ФБР Крістофер Рей попередив, що в США «все ще занадто велика» кількість російських шпигунів

Джерело: CNN

Директор Федерального бюро розслідувань (ФБР) Крістофер Рей заявив, що кількість російських шпигунів, які працюють у Сполучених Штатах, “все ще занадто велика”, попри спроби “вигнати” їх з країни.

“Слід російської розвідки, а під цим поняттям я маю на увазі офіцерів розвідки, все ще занадто великий у Сполучених Штатах, і ми постійно зіштовхуємося з нею, намагаємось блокувати, запобігати та перешкоджати всіма способами, якими можемо”, – прокоментував Рей.

Водночас він відзначив прогрес щодо зменшення російських шпигунів у США.

“Я скажу, що протягом останні кількох років США досягли значних позитивних успіхів у зменшенні кількості офіцерів російської розвідки у Сполучених Штатах, фактично вигнавши їх”, – зауважив глава ФБР.

Як повідомили у виданні, загроза від російських шпигунів, які діють на території США, не нова.

Відомо, що в 2018 році Сполучені Штати вислали 60 російських дипломатів, яких ідентифікували як агентів розвідки, а також наказали закрити російське консульство в Сіетлі у відповідь на ймовірне використання Росією нервово-паралітичної речовини для отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля, який мешкав у Великій Британії.

При цьому наголошено, що на Росію працюють не лише “традиційні офіцери розвідки”. Зокрема у 2020-му році у США заарештували громадянина Мексики, звинувативши його у допомозі російській розвідці.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.