Глава ФБР Крістофер Рей попередив, що в США «все ще занадто велика» кількість російських шпигунів

Джерело: CNN

Директор Федерального бюро розслідувань (ФБР) Крістофер Рей заявив, що кількість російських шпигунів, які працюють у Сполучених Штатах, “все ще занадто велика”, попри спроби “вигнати” їх з країни.

“Слід російської розвідки, а під цим поняттям я маю на увазі офіцерів розвідки, все ще занадто великий у Сполучених Штатах, і ми постійно зіштовхуємося з нею, намагаємось блокувати, запобігати та перешкоджати всіма способами, якими можемо”, – прокоментував Рей.

Водночас він відзначив прогрес щодо зменшення російських шпигунів у США.

“Я скажу, що протягом останні кількох років США досягли значних позитивних успіхів у зменшенні кількості офіцерів російської розвідки у Сполучених Штатах, фактично вигнавши їх”, – зауважив глава ФБР.

Як повідомили у виданні, загроза від російських шпигунів, які діють на території США, не нова.

Відомо, що в 2018 році Сполучені Штати вислали 60 російських дипломатів, яких ідентифікували як агентів розвідки, а також наказали закрити російське консульство в Сіетлі у відповідь на ймовірне використання Росією нервово-паралітичної речовини для отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля, який мешкав у Великій Британії.

При цьому наголошено, що на Росію працюють не лише “традиційні офіцери розвідки”. Зокрема у 2020-му році у США заарештували громадянина Мексики, звинувативши його у допомозі російській розвідці.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.