Глава МАГАТЕ заявив про «ризик аварії» на Курській АЕС
Джерело: Reuters
27 серпня глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив після відвідин російської Курської АЕС, що існує ризик ядерної аварії на станції.
Гроссі також повідомив, що “ситуація серйозна”.
Виникла небезпека або ймовірність ядерної аварії поблизу, – заявив він журналістам, маючи на увазі, що в районі Курської області відбуваються бойові дії.
Додамо, 22 серпня Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило, що його генеральний директор Рафаель Гроссі оцінить ситуацію на Курській АЕС. МАГАТЕ також повідомило, що Російська Федерація повідомила, що на території Курської АЕС були знайдені залишки безпілотника.
Президент РФ Володимир Путін звинуватив Україну у спробі “завдати удару” по Курській АЕС під час нічної атаки. Виконуючий обов’язки губернатора Курської області Олексій Смирнов заявив Путіну, що ситуація на станції “стабільна”.
Раніше Гроссі наголосив, що ці реактори на Курській АЕС мають лише звичайний дах, який не забезпечує належного захисту активної зони, роблячи станцію вразливою.
Також він згадав про ситуацію на Запорізькій АЕС, коли інспектори МАГАТЕ не змогли визначити походження безпілотників, які атакують станцію. І додав, що атомні електростанції не повинні бути військовими цілями.
- Станом на 9 серпня міський голова Курчатова (де розташована Курська АЕС) Ігор Корпунков казав, що бойові дії тривають за кілька десятків кілометрів від міста. Він закликав мешканців не панікувати.
У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.
Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.
Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.