Глава Мінфіну США звинуватив радників Зеленського у зриві ресурсної угоди

Джерело: Скотт Бессент в інтерв’ю Такеру Карлсону

Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.

В інтерв’ю Такеру Карлсону — тому самому, який раніше брав інтерв’ю у президента РФ Володимира Путіна — Бессент також заявив, що Зеленський “отримує недосконалі поради” від свого оточення.

Він був артистом, чимось на кшталт водевільного актора. І він був звичайною людиною, яку вкинуло в дуже складний час, він піднявся до небес, став героєм, але, як на мене, застряг. І, думаю, перебуває під величезним тиском… Його радники — недосконалі, — зауважив міністр у відповідь на запитання Карлсона, чому Зеленський “дозволяє собі підвищений тон” у спілкуванні з Трампом. (57:13)

Бессент також зауважив, що його переконували не їхати до Києва, оскільки Зеленський вже згодом мав прибути на безпекову конференцію у Мюнхені. Проте, американський міністр вирішив особисто привезти угоду і презентувати документ українському президенту. Варто зауважити, що він визнав, що у цей день росіяни обстріляли столицю, проте, за його словами, Зеленський “був не налаштований” обговорювати угоду у той день. Разом з тим, глава Української держави пообіцяв Бессенту підписану угоду у Мюнхені, однак, не зробив цього.

За словами міністра, згодом українська сторона “вмовляла дозволити приїхати в Білий дім”.

І він приїхав до Овального кабінету та зірвав те, що мало бути найпростішим, що тільки можна було зробити, — зазначив Бессент. (55:36)

Американський міністр активно рекламував очікувану угоду про розробку українських ресурсів: “Ми укладемо угоду з українцями, і вона вирішить кілька питань. По-перше, це зробить США й Україну партнерами, по-друге — стане сигналом для Росії, що США не залишають Україну. А по-третє — це дасть американцям чітке розуміння, що ми діємо не з альтруїзму, а з економічною вигодою. Україна виграє, ми виграємо, це може стати довгостроковим партнерством”. (52:58)

Бессент повторився, що сподівається на підписання угоди. Він пояснив, що президент США планує укласти угоду з українцями, і вже цим документом сигналізувати росіянам, що “США продовжать стояти поруч з Україною”. (58.56)

Карлсон у відповідь назвав Зеленського “нелегітимним президентом держави-клієнта, чиї посадовці фінансуються коштом американських платників податків”. Бессент підтримав тон співрозмовника і додав, що в Україні “найнижчий пенсійний вік у Європі — 60 років”. Тоді як пенсійний вік в Україні залежить від трудового стажу та варіюється від 60 до 65 років.

Бессент заявив, що підписання угоди очікується “на початку наступного тижня”. На його думку, це дозволить Трампу звернутися до російського керівництва з позиції сили: “Це покаже, що ми стоїмо поруч з Україною — але на економічній основі. І, можливо, це підштовхне Росію сісти за стіл переговорів. Послідовність була порушена, але я сподіваюся, що ми зможемо це виправити”.

Тоді як українська сторона наголосила, що наразі вивчає юридичні аспекти та готує контрпропозицію.

Раніше ЗМІ інформували, що Сполучені Штати та Україна наближаються до підписання довгоочікуваної угоди про рідкісноземельні метали, котру відтермінували після напруженої зустрічі президентів у п’ятницю.

20 березня президент США повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали. Він заявив, що Україна та США найближчим часом підпишуть угоду про розробку українських рідкісноземельних металів. Відповідний документ був готовий до підписання, однак, церемонія, яка мала відбутися у Білому домі, зірвалася через публічну сварку між Трампом та президентом Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті.

Та у четвер глава Білого дому наголосив, що найближчим часом підпише указ “про значне збільшення виробництва критичних та рідкісноземельних мінералів”.

Вже 24 березня Трамп поінформував, що українська та американська сторони уклали угоду про рідкісноземельні метали. Нині очікується підписання документа. Також, за словами глави США, між Києвом і Вашингтоном тривають перемовини щодо власності на електростанцію — ймовірно, мовиться про окуповану росіянами ЗАЕС.

Додамо, нещодавно стало відомо, що глава США висунув умови для підписання угоди з Україною щодо рідкісноземельних металів: Київ має домовитися з Москвою про швидке припинення вогню та розпочати переговори.

Президент США Дональд Трамп повідомив, що мирні переговори з Росією тривають, але йому не подобаються бомбардування України.

Триває 1139-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 925 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків, темпи російського просування в Україні стабільно знижуються. За березень 2025 року російські підрозділи просунулися на 143 квадратних кілометри, що є найнижчим показником за останні п’ять місяців.

Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.

У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.