Глава МЗС Фінляндії розкритикувала «телефонні розмови з Путіним» 

Джерело: Bild

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен закликала європейських союзників України виявляти стриманість у контактах із Кремлем після телефонної розмови канцлера Німеччини Олафа Шольца з президентом Росії Володимиром Путіним. Вона також розкритикувала канцлера за цей дзвінок.

Найважливіше — зрозуміти, що зараз не можна допустити нових перегонів. Телефонні розмови глав європейських держав із Путіним, скоординовані чи неузгоджені, нічого не дадуть, — заявила вона.

Валтонен наголосила, що необхідна координована відповідь — не лише зі Сполученими Штатами, а насамперед з Україною.

Зауважимо, 15 листопада, канцлер ФРН зателефонував очільнику Кремля Володимиру Путіну.

Дзвінок став першим прямим спілкуванням німецького канцлера з російським диктатором майже за два роки, остання телефонна розмова між ними була в грудні 2022 року. Розмова “відбулася в п’ятницю вдень після тривалої підготовки”. Жодних подробиць розмови ані в Москві, ані в Берліні не оприлюднювали.

Згодом Володимир Зеленський розкритикував канцлера Німеччина Олафа Шольца за телефонний дзвінок Путіну.

Дзвінок Олафа, на мою думку, це скринька Пандори. Тепер можуть бути інші розмови, інші дзвінки. Просто багато слів. І це саме те, що Путін давно хоче: йому вкрай важливо послабити його ізоляцію, ізоляцію Росії і вести звичайні перемовини, які не будуть нічим завершуватись, – сказав він.

За його словами, це дає Росії можливість нічого не змінювати у своїй політиці, що “і призвело до цієї війни”.

Також колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон зреагував на новину про те, що Шольц зателефонував Путіну.

Джонсон на платформі X зробив репост вечірнього звернення Президента України Володимира Зеленського наголосивши, що його слова – абсолютно правильні.

Боюся, що Володимир Зеленський абсолютно правий. Ми ризикуємо повернутися до жахливого франко-німецько-нормандського формату, який розглядав Росію та Україну як рівноправних співрозмовників у внутрішній сварці, – написав він.

Політик додав, що дзвінок Шольца – “це ганебна зрада реальності”, в якій Путін почав злочинне і невиправдане вторгнення в Україну, а Україна – абсолютно невинна сторона.

Тоді як прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розповів, що канцлер Німеччини зателефонував йому після розмови з Путіним.

Мені щойно подзвонив канцлер Шольц і розповів про свою розмову з В.Путіним. Мені було приємно почути, що він не лише засудив російську агресію, але й повторив позицію Польщі: “Нічого про Україну без України”, – написав Туск.

Разом з тим прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо висловив підтримку рішенню канцлера Німеччини Олафа Шольца провести телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Він наголосив, що завершення війни в Україні може вимагати певної взаємодії з російським керівництвом.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 18 листопада в усіх регіонах України вимушено застосовуватимуть заходи обмеження споживання електроенергії. Енергетики закликають до економного споживання світла.

16 листопада президент США Джо Байден та лідер Китаю Сі Цзіньпін провели зустріч на полях саміту АТЕС у Перу, підбиваючи підсумки відносин між двома країнами за чотири роки каденції чинного американського глави.

Канцлер ФРН Олаф Шольц 17 листопада повідомив, що позиція глави РФ Володимира Путіна щодо війни проти України не змінилася. Разом з тим, канцлер переконаний, що телефонна розмова з очільником Росії правильний крок, адже він доніс Путіну, що партнери не залишать Україну сам на сам з агресором. 

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен закликала європейських союзників України виявляти стриманість у контактах із Кремлем після телефонної розмови канцлера Німеччини Олафа Шольца з президентом Росії Володимиром Путіним. Вона також розкритикувала канцлера за цей дзвінок.

17 листопада під час ракетного обстрілу Одеської області загинули двоє працівників компанії “Укренерго” — Дмитро Камінний та Максим Шаргородський. Обидва чоловіки віддали значну частину свого життя роботі на енергетичну інфраструктуру України.