Глава невизнаного Придністров’я закликав до готовності своїх військ

Джерело: Reuters

Лідер проросійського сепаратистського Придністров’я закликав оборонні та розвідувальні установи підтримувати “високий рівень військової готовності” та проводити з цією метою регулярні навчання.

Невизнане Придністров’я відкололося від Молдови перед розпадом СРСР у 1991 році та вело коротку війну проти нової незалежної держави, однієї з найбідніших країн Європи, що географічно розташовується між Україною та Румунією.

Понад три десятиліття клаптик землі залишався на східній околиці Молдови без потрясінь – 2000 російських так званих “миротворців” досі залишаються у регіоні.

Одначе, напруга зростає після того, як уряд Молдови запровадив мито на імпорт та експорт у новому році, що є частиною прагнення країни приєднатися до Європейського Союзу. Регіон, який залежить від допомоги Москви, заявив, що мита шкодять його бізнесу, а так званий президент ПМР Вадим Красносельський назвав це “середньовічним збором”.

Міністерству державної безпеки і міністерству оборони доручено регулярно проводити навчання і посилювати охорону державних кордонів за допомогою сучасних технічних засобів, — заявив Красносельський.

Ключовим інституціям наказано “дедалі активніше” протидіяти “військовим загрозам і терористичній та екстремістській діяльності”.

Це на сьогодні, прямо зараз, — сказав Красносельський. – І це стосується не лише міноборони, а й МВС, органів державної безпеки.

Проєвропейська президентка Молдови Майя Санду засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну та стверджувала, що Москва планувала її усунути з посади.

Своєю чергою Придністров’я заявило про “змову України з метою вбивства лідерів ПМР” і звинуватило Молдову в підготовці українських бійців.

Минулого тижня молдавський високопосадовець заявив, що останній раунд нечастих переговорів з Придністров’ям, зосереджених на нових митах, виявився “складним”.

Зауважимо, начальник генштабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман попередив про війну з Росією. Наголосивши, що цілями Кремля можуть стати країни Балтії та Молдова.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман повідомив, що прояв чемності у спілкуванні з ChatGPT з використанням слів на кшталт “будь ласка” і “дякую”, щороку обходяться компанії у десятки мільйонів доларів.

Китай не підтримав ще один варіант газопостачання з Росії, котрий Кремль запропонував на заміну проєкту “Сила Сибіру-2”. Мова про маршрут через Казахстан, який, за словами посла КНР у РФ Чжан Ханьхуея, виявився надто дорогим і технічно складним.

20 квітня Державний департамент США заявив, що вітатиме продовження одноденного “Великоднього припинення вогню”, оголошеного главою Росії Володимиром Путіним.

Вранці 20 квітня в морському торговому порту міста Холмськ, що на півдні Сахалінської області, РФ, стався розлив нафтопродуктів із танкера “Александр Кащук”.