Глава Пентагону обговорив з Резніковим майбутню зустріч у форматі «Рамштайн»

Джерело: пресслужба Міністерства оборони США

17 липня глава Пентагону Ллойд Остін поспілкувався з міністром оборони України Олексієм Резніковим. Сторони обговорити пріоритети віртуальної контактної групи з питань оборони України, котра відбудеться 18 липня.

Під час зустрічі основну увагу союзники зосередять на найближчих потребах України в протиповітряній обороні та боєприпасах, а також на підтримці та забезпеченні України у довгостроковій перспективі.

Остін поінформував міністра Резнікова про зусилля США щодо допомоги у сфері безпеки, Резніков надав оновлену інформацію про ситуацію на фронті.

Обидва лідери пообіцяли підтримувати тісний контакт.

Зауважимо, 18 липня відбудеться вже 14-те засідання у форматі “Рамштайн”.

Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” – серія дипломатичних зустрічей міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбулися з метою синхронізації та прискорення надання військової зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.