Глава Renault не виключає повернення компанії на ринок Росії
Джерело: Лука де Мео в інтерв’ю Financial Times
Генеральний директор Renault Лука де Мео не відкидає можливості повернення компанії до Росії.
Я вважаю, що краще дивитися в майбутнє, ніж наздоганяти минуле — але ми люди бізнесу. Коли бачиш бізнес-можливість, її потрібно використати, — сказав де Мео.
Раніше фінансовий директор Renault Тьєррі П’єтон на пресконференції, присвяченій фінансовим результатам компанії, заявив, що ймовірність повернення французького автовиробника до Росії у форматі, який передбачався при виході в 2022 році, є вкрай низькою.
Renault продала контрольний пакет акцій російського “АвтоВАЗу” у травні 2022 року, залишивши за собою опціон на викуп протягом шести років, що дозволяє компанії потенційно повернутися на російський ринок.
П’єтон зазначив, що наразі зарано ухвалювати будь-які рішення, оскільки ще невідомо, як розвиватиметься ситуація з Росією та чи будуть зняті санкції. Відповідаючи на запитання про можливі сценарії повернення на російський ринок, фінансовий директор Renault наголосив, що ймовірність активації угоди з “АвтоВАЗом” є вкрай низькою.
Я вважаю, що надзвичайно малоймовірно, що якщо ми колись повернемося до Росії, то це буде саме на тих умовах, які прописані у контракті щодо викупу, — додав він.
Тим часом у четвер французький автовиробник прозвітував про рекордний операційний прибуток за всю свою історію, що стало можливим завдяки зниженню витрат і випуску нових моделей.
Операційний прибуток Renault за 2024 рік зріс на 3,5% проти минулого року і досяг 4,3 мільярда євро ($4,49 мільярда), перевищивши прогноз компанії, що становив 4,2 мільярда євро.
Річна виручка Renault збільшилася на 7,4% і склала 56,2 мільярда євро, що також перевищило середню оцінку аналітиків у 54,5 мільярда євро.
Читайте також: Росія сподівається на повернення нафтових компаній США на ринок – NYT
Раніше повідомляли, що західні компанії, які залишили російський ринок після початку повномасштабного вторгнення в Україну, можуть відновити свою діяльність у країні. Серед тих, хто розглядає повернення, аналітики називають такі американські бренди, як PepsiCo, Coca-Cola, Apple, Microsoft, Nike, Ford, а також платіжні системи Visa та MasterCard, каже російський політолог Вадим Сіпров.
- В умовах все потужніших американських санкцій Росія постає перед серйозними економічними проблемами, що впливають на її бюджет. Так, нафтова та газова промисловості, які складають основу державних доходів, стрімко втрачають стабільність.
- Китай та Індія зупинили купівлю російської нафтипісля останніх санкцій США, які призвели до зростання витрат на доставку.
- Азійські ринки шукають нових постачальників нафтипісля того, як США запровадили 10 січня нові санкції проти російської нафти.
- Західні компанії, які вийшли з ринку Росії одразу після повномасштабного вторгнення в Україну, зазнали великих втрат.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.