Глава ВР не підписує відрядження для міжпарламентських зустрічей, організованих партнерами

Джерело: Іванна Климпуш-Цинцадзе

Народна обраниця від партії “Європейська Солідарність” Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук не підписує відрядження для закордонних міжпарламентських зустрічей.

За словами нардепки, 26 листопада у Мадриді розпочинається COSAC – платформа для взаємодії парламентських комітетів із європейських справ країн-членів ЄС, партнерів і кандидатів на вступ.

На ньому, зокрема, будуть обговорювати Україну. Климпуш-Цинцадзе є головною доповідачкою на COSAC .

“Готується спільна резолюція, до якої ми вже подали свої пропозиції поправок, які треба відстояти. Заплановано купу зустрічей, зокрема з делегаціями країн, яких треба додатково переконувати у необхідності посилення допомоги Україні”, – повідомила вона.

Нардепка наголосила, що іспанська сторона, розуміючи непросту фінансову ситуацію в Україні, повністю профінансує поїздку для українських учасників.

“Але маємо погані новини на рівному місці. Керівництво Верховної Ради продовжує гру престолів і в абсолютно незаконний, свавільний спосіб не підписує нам відрядження. Подейкують, що вони запропонують нам брати участь онлайн, але такого формату на COSAC не передбачено”, – повідомила вона.

Нардепка додала, що використала вже всі свої непублічні канали для комунікації з владою, аби розв’язати ситуацію, однак це не допомогло. Тому нардепка вирішила публічно повідомити про ситуацію.

“Якщо сьогодні до від’їзду потяга, квиток за який теж уже оплатила Іспанія, керівництво Парламенту не виконає свій обов’язок, я залишаю за собою право звернутися до всіх країн ЄС і пояснити, що тут відбувається, і як вузькі політичні інтереси кількох людей беруть гору над національними”, – резюмувала вона.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.