Глави МЗС Канади та Китаю зустрінуться у Пекіні 19 липня
Джерело: Reuters
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Джолі зустрінеться зі своїм китайським колегою Ван І в п’ятницю, 19 липня, у Пекіні для переговорів щодо двосторонніх відносин і питань безпеки.
Джолі здійснює свою першу поїздку до КНР на посаді глави МЗС на запрошення китайської сторони.
Перші дипломати обговорять питання глобальної та регіональної безпеки, а також “можливі шляхи співпраці щодо спільних викликів”.
Оскільки світ постає перед все складнішими глобальними проблемами, Канада прагне прагматично взаємодіяти з широким колом країн для просування наших національних інтересів і підтримки наших цінностей, — прокоментувала Джолі.
Китайсько-канадські відносини погіршилися наприкінці 2018 року після затримання китайського керівника в Канаді та подальшого арешту двох громадян Канади у Китаї.
Поїздка Джолі відбудеться через тиждень після того, як члени НАТО, включаючи Канаду, оприлюднили декларацію, в якій військовий альянс із 32 країн назвав Китай “вирішальним фактором” військових зусиль Росії проти України та заявив, що Пекін створює системні виклики євроатлантичній безпеці.
Лідери Альянсу закликали КНР припинити будь-яку підтримку військових можливостей РФ – зокрема матеріальну та політичну – додавши, що Китай став потужним прихильником російського оборонного-промислового комплексу.
У КНР, своєю чергою, обурились звинуваченнями НАТО.
Параграфи, пов’язані з Китаєм, є провокаційними з очевидною брехнею та наклепом, – заявила місія Китаю у ЄС додавши, що саміт НАТО “був наповнений менталітетом холодної війни та войовничою риторикою”.
У комюніке Китай також звинуватили у постійних кібер- та гібридних атак, зокрема у дезінформації.
Також у підсумковому комюніке, схваленому всіма 32 членами НАТО, вказано занепокоєння ядерним арсеналом Китаю та можливостями КНР діяти у космосі.
Вже 18 липня керівник стратегічного огляду оборонного потенціалу Великої Британії Джордж Робертсон заявив, що Китай та РФ становлять “смертельну” загрозу для Сполученого Королівства та блоку НАТО загалом.
- Посол США в Пекіні Ніколас Бернс вважає, що Китай ніяк не дотримується нейтралітету у російсько-українській війні, натомість “фактично” став на бік Путіна.
- Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.
- Китай і Росія розпочали військово-морські навчання з бойовою стрільбою в Південнокитайському морі, повідомили російські та китайські державні ЗМІ.
- Дипломатичні зусилля прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, зокрема його поїздки у РФ та Китай, розлютили Захід.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.