Глави МЗС Канади та Китаю зустрінуться у Пекіні 19 липня
Джерело: Reuters
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Джолі зустрінеться зі своїм китайським колегою Ван І в п’ятницю, 19 липня, у Пекіні для переговорів щодо двосторонніх відносин і питань безпеки.
Джолі здійснює свою першу поїздку до КНР на посаді глави МЗС на запрошення китайської сторони.
Перші дипломати обговорять питання глобальної та регіональної безпеки, а також “можливі шляхи співпраці щодо спільних викликів”.
Оскільки світ постає перед все складнішими глобальними проблемами, Канада прагне прагматично взаємодіяти з широким колом країн для просування наших національних інтересів і підтримки наших цінностей, — прокоментувала Джолі.
Китайсько-канадські відносини погіршилися наприкінці 2018 року після затримання китайського керівника в Канаді та подальшого арешту двох громадян Канади у Китаї.
Поїздка Джолі відбудеться через тиждень після того, як члени НАТО, включаючи Канаду, оприлюднили декларацію, в якій військовий альянс із 32 країн назвав Китай “вирішальним фактором” військових зусиль Росії проти України та заявив, що Пекін створює системні виклики євроатлантичній безпеці.
Лідери Альянсу закликали КНР припинити будь-яку підтримку військових можливостей РФ – зокрема матеріальну та політичну – додавши, що Китай став потужним прихильником російського оборонного-промислового комплексу.
У КНР, своєю чергою, обурились звинуваченнями НАТО.
Параграфи, пов’язані з Китаєм, є провокаційними з очевидною брехнею та наклепом, – заявила місія Китаю у ЄС додавши, що саміт НАТО “був наповнений менталітетом холодної війни та войовничою риторикою”.
У комюніке Китай також звинуватили у постійних кібер- та гібридних атак, зокрема у дезінформації.
Також у підсумковому комюніке, схваленому всіма 32 членами НАТО, вказано занепокоєння ядерним арсеналом Китаю та можливостями КНР діяти у космосі.
Вже 18 липня керівник стратегічного огляду оборонного потенціалу Великої Британії Джордж Робертсон заявив, що Китай та РФ становлять “смертельну” загрозу для Сполученого Королівства та блоку НАТО загалом.
- Посол США в Пекіні Ніколас Бернс вважає, що Китай ніяк не дотримується нейтралітету у російсько-українській війні, натомість “фактично” став на бік Путіна.
- Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.
- Китай і Росія розпочали військово-морські навчання з бойовою стрільбою в Південнокитайському морі, повідомили російські та китайські державні ЗМІ.
- Дипломатичні зусилля прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, зокрема його поїздки у РФ та Китай, розлютили Захід.
ФІФА прокоментувала публікацію карти України без тимчасово окупованого Росією Криму під час жеребкування кваліфікації чемпіонату світу 2026 року.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у понеділок, 16 грудня, застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
У Генеральному штабі оприлюднили важливу заяву стосовно оперативної ситуації щодо бойових дій в зоні відповідальності ОСУВ Хортиця: Курахове. Наголосили, що Курахівський напрямок залишається одним із найгарячіших на всьому фронті російсько-української війни.
Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні.
Крижаний шторм накрив одразу кілька американських штатів — у Небрасці, Міннесоті та Айові через дощі сталося близько 200 ДТП, тоді як у Каліфорнії пронісся торнадо.