Голлівудські сценаристи заявили, що припиняють багатомісячний страйк

Джерело: Reuters

Керівництво Гільдії сценаристів Америки (WGA) проголосували про припинення страйку, який тривав з травня. У Гільдії розв’язують питання, чи схвалювати угоду на три роки, яка пропонує підвищення зарплат і певний захист від використання штучного інтелекту.

Члени організації можуть знову працювати. У результаті денні та нічні ток-шоу можуть повернути в ефір.

11 500 членів Гільдії мають віддати свої голоси до 9 жовтня щодо того, чи згодні вони з умовами угоди. Її вартість становить 233 мільйони доларів на рік.

Угода передбачає, що щонайменше двічі на рік представники об’єднань сценаристів будуть зустрічатися з керівництвом кіностудій для обговорення використання ШІ під час написання сценаріїв.

Студіям не заборонять використовувати ШІ для цих цілей, але вони будуть зобов’язані сповіщати авторів, якщо в процесі роботи над текстом якимось чином були використані їхні твори. Водночас сценаристи можуть використовувати ШІ, але студії не матимуть права їх до цього зобов’язувати.

Ще під час страйку вимагали збільшення внесків на охорону здоров’я та пенсійне забезпечення, що теж передбачено в угоді.

В організації отримали гарантії щодо кількості персоналу, який може бути задіяно в проєкті. Його чисельність залежить від кількості епізодів у сезоні.

Також мінімальна ставка оплати праці зросте більш ніж на 12% протягом трьох років. Ще збільшаться виплати за використання телешоу та фільмів за межами США. Крім того, найпопулярніші шоу в стримінгу будуть отримувати бонус.

На сьогодні продовжує страйкувати профспілка акторів SAG-AFTRA.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.