Netflix оголосила нову посаду для роботи з ШІ на тлі страйків акторів і сценаристів

Джерело: Engadget.

У Netflix заявили про появу нової посади менеджера з продуктів платформи машинного навчання штучного інтелекту, за яку запропонували від $300 до $900 тисяч на рік. Заяву зробили на тлі того, як актори та сценаристи продовжують страйкувати з вимогою підняти заробітну плату до 3 500 доларів на день, тоді як багато акторів заробляють 200 доларів.

Планується, що штучний інтелект залучать до створення майбутніх розваг, а не тільки розробки нових алгоритмів для рекомендацій шоу та фільмів. Крім того, однією з вимог тих, хто долучився до протесту, було те, аби ШІ не залучали до створення або зміни сценаріїв.

В окремому розділі на вебсайті йдеться про те, що Netflix використовує ШІ “для оптимізації виробництва оригінальних фільмів і телешоу”.

Посада з подібною величезною заробітною платою – не єдина в компанії. Наприклад, технічному директору для генеративного штучного інтелекту у своїй розвиваючій ігровій студії платять річну зарплату до 650 тисяч доларів. Наприклад, в іспанському реаліті-шоу “Глибоке підроблене кохання” вже засканували обличчя учасників для створення “глибоких фейків”. Також ігрова студія використовує генеративний штучний інтелект для створення наративів і діалогів.

Netflix оголосила про посаду після того, як Альянс кіно- та телевізійних продюсерів (AMPTP) запропонував одноразову оплату в розмірі 200 доларів за день, щоб виконавці могли використовувати CGI-симулякри зі штучним інтелектом. У повідомленні йшлося, що у такому випадку компанія буде “володіти цим сканом (акторів, – ред.), їхніми зображеннями, їхньою подобою та матиме змогу використовувати їх протягом решти вічності в будь-якому проєкті, який вони хочуть, без згоди та компенсації”.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.