Голосував на «Євробаченні» за Швецію: міністр фінансів Австрії відповів на жарт
Джерело: Reuters
Уряд Австрії та громадський мовник ORF шукають варіанти покриття витрат на проведення “Євробачення-2026”, оскільки урядовці представили бюджет, у якому домінують заходи економії.
Після перемоги на “Євробаченні” в Базелі австрійського оперного співака Йоганнеса Піча, відомого як JJ, з піснею “Wasted Love” уряд Австрії та національний мовник ORF обговорюють пошуки місця та способи покриття витрат на проведення наступного пісенного конкурсу. Значна частина публічних дискусій в Австрії була присвячена десяткам мільйонів євро, які коштуватимуть проведення заходу.
Міністр фінансів Маркус Мартербавер опублікував в Instagram скриншот із заголовком: “Щоб Австрії не довелося приймати дорогий пісенний конкурс “Євробачення-2026″: Мартербавер 3000 разів проголосував за Швецію”.
Представник Швеції був фаворитом букмекерів, тоді як представнику Австрії прогнозували 2-ге місце.
“Цього було недостатньо”, – прокоментував урядовець.

Скриншот
Фінал “Євробачення” в Швейцарії відбувся через кілька днів після того, як новий коаліційний уряд Австрії представив бюджет, зосереджений на заходах економії. Оскільки країна прямує до третього року рецесії, її бюджетний дефіцит значно перевищив ліміт Європейського Союзу в 3% від обсягів виробництва.
“Якби я мав ідеальну відповідь сьогодні, це було б трохи схоже на чаклунство. Але за кілька днів до фіналу, коли зʼявився шанс на перемогу, ми почали про це думати. Ми ведемо інтенсивні переговори з австрійськими чиновниками”, – зазначив голова ORF Роланд Вайсманн, відповідаючи на питання, як будуть покриті витрати на проведення “Євробачення”.
За його словами, процес визначення місця проведення конкурсу буде прозорим.
Відень, найбільше місто країни, приймав “Євробачення” 10 років тому після того, як Кончіта Вурст здобула перемогу з піснею “Rise Like a Phoenix”. Вайсманн зауважив, що багато інших міст і громад вже виявили зацікавленість.
- Фінал “Євробачення-2025” не обійшовся без скандалу — користувачі соцмереж розкритикували результати голосування національного журі.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.