Голова Львівської ОВА пропонує перейменувати вулицю Винниченка у Львові: чим він це пояснив
Джерело: Максим Козицький
Очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький пропонує перейменувати вулицю Володимира Винниченка у Львові.
Козицький звернувся з пропозицією до Львівської міської ради, адже згідно з чинним законодавством, такі повноваження має саме орган місцевого самоврядування.
Як пояснив посадовець, попри те, що Володимир Винниченко — історична постать, яка не підпала під декомунізацію (оскільки досі не внесена в перелік перейменувань Українського інституту національної памʼяті), до нього є чимало питань.
“Багато істориків наголошують, що він:
- прихильник автономії України у складі Росії,
- критикував політиків-самостійників, зокрема Миколу Міхновського. Неодноразово конфліктував зі Симоном Петлюрою щодо самостійництва,
- був відвертим противником створення української армії,
- був переконаним комуністом, і навіть організував у Відні закордонну групу українських комуністів,
- після того, як більшовики окупували Україну, активно співпрацював з московською владою, навіть будучи за кордоном,
- його утопічні заклики до московської влади щодо українізації та літературний спадок є неспівставними з тією шкодою, якої він заподіяв українській державності в період Перших Визвольних Змагань”, – пише Козицький.
Він підкреслює, що топоніми – це “частина інформаційної безпеки держави” та “ідеологічні маркери, на яких виростають наші діти”.
“Допускати далі існування тих, які вшановують ворогів української державності та колаборантів, ми не маємо права”, – вважає очільник ОВА.
- ПриватБанк підтримав ініціативу Нацбанку щодо перейменування копійки на питому українську назву “шаг”.
- Кабінет Міністрів України перейменував 22 географічні об’єкти у тимчасово окупованому Криму. Більшості з них повернули історичні кримськотатарські назви.
- Львівська міська рада ухвалила рішення про перейменування вулиці Технічної на честь мовознавиці та колишньої народної депутатки Ірини Фаріон, яка загинула внаслідок замаху.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.