Голова Львівської ОВА пропонує перейменувати вулицю Винниченка у Львові: чим він це пояснив
Джерело: Максим Козицький
Очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький пропонує перейменувати вулицю Володимира Винниченка у Львові.
Козицький звернувся з пропозицією до Львівської міської ради, адже згідно з чинним законодавством, такі повноваження має саме орган місцевого самоврядування.
Як пояснив посадовець, попри те, що Володимир Винниченко — історична постать, яка не підпала під декомунізацію (оскільки досі не внесена в перелік перейменувань Українського інституту національної памʼяті), до нього є чимало питань.
“Багато істориків наголошують, що він:
- прихильник автономії України у складі Росії,
- критикував політиків-самостійників, зокрема Миколу Міхновського. Неодноразово конфліктував зі Симоном Петлюрою щодо самостійництва,
- був відвертим противником створення української армії,
- був переконаним комуністом, і навіть організував у Відні закордонну групу українських комуністів,
- після того, як більшовики окупували Україну, активно співпрацював з московською владою, навіть будучи за кордоном,
- його утопічні заклики до московської влади щодо українізації та літературний спадок є неспівставними з тією шкодою, якої він заподіяв українській державності в період Перших Визвольних Змагань”, – пише Козицький.
Він підкреслює, що топоніми – це “частина інформаційної безпеки держави” та “ідеологічні маркери, на яких виростають наші діти”.
“Допускати далі існування тих, які вшановують ворогів української державності та колаборантів, ми не маємо права”, – вважає очільник ОВА.
- ПриватБанк підтримав ініціативу Нацбанку щодо перейменування копійки на питому українську назву “шаг”.
- Кабінет Міністрів України перейменував 22 географічні об’єкти у тимчасово окупованому Криму. Більшості з них повернули історичні кримськотатарські назви.
- Львівська міська рада ухвалила рішення про перейменування вулиці Технічної на честь мовознавиці та колишньої народної депутатки Ірини Фаріон, яка загинула внаслідок замаху.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.