Голова Сенату США йде у відставку через звинувачення у хабарництві
Джерело: BBC news
Сенатор США Роберт Менендес тимчасово залишив посаду голови зовнішньополітичних справ Сенату, оскільки його звинувачують у хабарництві. Прокурори міністерства юстиції стверджують, що Роберт Менендес і його дружина отримали сотні тисяч доларів в обмін на допомогу уряду Єгипту.
Подружжя відкидає ці звинувачення.
Лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив, що Менендес вирішив залишити посаду голови комітету, “доки питання не буде вирішено”. Він додав, що його колега “відданий державний службовець і завжди наполегливо бореться за людей Нью-Джерсі”.
Менендес і його дружина Надін Арсланян звинувачуються в отриманні хабарів у вигляді готівки, золота, платежів за іпотеку на житло та розкішного автомобіля від трьох бізнесменів Нью-Джерсі.
Прокурори стверджують, що пара прийняла гроші, щоб таємно допомогти єгипетському уряду та збагатити трьох чоловіків: Ваеля Хану, Хосе Урібе та Фреда Дайбеса.
У заяві своїх адвокатів дружина Менендеса заперечувала будь-які правопорушення та сказала, що захищатиме себе в суді.
Менендес назвав звинувачення політично мотивованими.
Сенатор, його дружина та троє їхніх співвідповідачів мають постати перед федеральним судом Мангеттену 27 вересня.
Це не перший випадок, коли Менендесу, який працює в Конгресі з 2006 року, доводиться відмовлятися від своєї посади в комісії з міжнародних відносин.
Він також пішов у відставку у 2015 році після того, як його звинуватили в отриманні хабаря від офтальмолога у Флориді. Ця справа закінчилася помилковим судовим розглядом через те, що присяжні не змогли винести одноголосний вердикт.
- Білий дім створив оперативний штаб для реагування на ймовірний запит республіканців щодо імпічменту президента Джо Байдена, до якого увійшли два десятки юристів, помічники законодавців і співробітники зі зв’язків з громадськістю.
- 11 серпня прокурор США у цій справі Девід Вайс зазначив, що син президента США Джо Байдена, Хантер Байден може постати перед судом за кримінальними звинуваченнями, оскільки переговори про можливу угоду про визнання провини зайшли в глухий кут.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.