Голова Сенату США йде у відставку через звинувачення у хабарництві

Джерело: BBC news

Сенатор США Роберт Менендес тимчасово залишив посаду голови зовнішньополітичних справ Сенату, оскільки його звинувачують у хабарництві. Прокурори міністерства юстиції стверджують, що Роберт Менендес і його дружина отримали сотні тисяч доларів в обмін на допомогу уряду Єгипту.

Подружжя відкидає ці звинувачення.

Лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив, що Менендес вирішив залишити посаду голови комітету, “доки питання не буде вирішено”. Він додав, що його колега “відданий державний службовець і завжди наполегливо бореться за людей Нью-Джерсі”.

Менендес і його дружина Надін Арсланян звинувачуються в отриманні хабарів у вигляді готівки, золота, платежів за іпотеку на житло та розкішного автомобіля від трьох бізнесменів Нью-Джерсі.

Прокурори стверджують, що пара прийняла гроші, щоб таємно допомогти єгипетському уряду та збагатити трьох чоловіків: Ваеля Хану, Хосе Урібе та Фреда Дайбеса.

У заяві своїх адвокатів дружина Менендеса заперечувала будь-які правопорушення та сказала, що захищатиме себе в суді.

Менендес назвав звинувачення політично мотивованими.

Сенатор, його дружина та троє їхніх співвідповідачів мають постати перед федеральним судом Мангеттену 27 вересня.

Це не перший випадок, коли Менендесу, який працює в Конгресі з 2006 року, доводиться відмовлятися від своєї посади в комісії з міжнародних відносин.

Він також пішов у відставку у 2015 році після того, як його звинуватили в отриманні хабаря від офтальмолога у Флориді. Ця справа закінчилася помилковим судовим розглядом через те, що присяжні не змогли винести одноголосний вердикт.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.