Google підтримуватиме ініціативи щодо цифровізації української культурної спадщини
Джерело: Мінкульт
Компанія Google підтримуватиме ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики щодо цифровізації української культурної спадщини та протидії ворожій дезінформації.
Днями відбулася зустріч команди Міністерства культури та інформаційної культури України з представниками компанії Google. Сторони обговорили посилення співпраці у сфері збереження і промоції української культурної спадщини, а також шляхи спільної протидії російській пропаганді у медіапросторі.
Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв висловив подяку компанії Google за підтримку та активну роботу у сферах культури та інформаційної політики в Україні.
Йдеться про такі проєкти, як Google Arts & Culture, допомогу у процесі оцифрування культурної спадщини, розвиток віртуальних екскурсій у музеях та інших культурних об’єктах України, а також постійну співпрацю у протидії поширенню фейкової ворожої інформації на платформі YouTube.
“Ми пропонуємо Google поставити амбітну спільну мету – підтримати обдарованих митців, які мають великий творчий потенціал та мріють стати авторами цифрових витворів мистецтва. Ми були б вдячні, якби Google у партнерстві з МКІП запровадив гранти для навчання молодих українських митців у сфері Діджитал Арт”, – сказав Ростислав Карандєєв.
Зокрема, він висловив пропозицію щодо партнерства та участі Google у процесі оцифрування музейних артефактів та створення баз даних для зберігання цих об’єктів.
Своєю чергою, віцепрезидентка Google зі взаємодії з органами державної влади та публічної політики в Європі Аннет Кробер-Ріль висловила солідарність з Україною та пропозиції щодо подальшої співпраці з МКІП.
Зокрема, мовилося про запуск другої фази Google Arts & Culture у Вашингтоні, долучення до представництва Google на платформі в Давосі з метою промоції української культури та розміщення спільних стендів.
Представниця Google також висловила готовність продовжити співпрацю у боротьбі з ворожою дезінформацією на платформі YouTube та підтримувати розвиток цифровізації культури в Україні, включаючи сучасне мистецтво та підготовку митців.
Крім того, віцепрезидент Google з питань Центральної та Східної Європи Патрік Ворнкінг висловив готовність інвестувати зусилля у співпрацю з креаторами, включаючи використання штучного інтелекту для спільної роботи. За його словами, компанія виявляє інтерес до високоякісного контенту і зацікавлена в українських креаторах, які готові долучитися до такого процесу.
- Компанія Google продовжила дію 50 000 ліцензій Workspace для українського уряду ще на один рік.
- Мінцифри, “Дія” та Google запустили для всіх українців курс “Основи АІ”. Після закінчення навчання щодо застосування штучного інтелекту у повсякденній діяльності можна отримати сертифікат від Google.
В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.