Google підтримуватиме ініціативи щодо цифровізації української культурної спадщини
Джерело: Мінкульт
Компанія Google підтримуватиме ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики щодо цифровізації української культурної спадщини та протидії ворожій дезінформації.
Днями відбулася зустріч команди Міністерства культури та інформаційної культури України з представниками компанії Google. Сторони обговорили посилення співпраці у сфері збереження і промоції української культурної спадщини, а також шляхи спільної протидії російській пропаганді у медіапросторі.
Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв висловив подяку компанії Google за підтримку та активну роботу у сферах культури та інформаційної політики в Україні.
Йдеться про такі проєкти, як Google Arts & Culture, допомогу у процесі оцифрування культурної спадщини, розвиток віртуальних екскурсій у музеях та інших культурних об’єктах України, а також постійну співпрацю у протидії поширенню фейкової ворожої інформації на платформі YouTube.
“Ми пропонуємо Google поставити амбітну спільну мету – підтримати обдарованих митців, які мають великий творчий потенціал та мріють стати авторами цифрових витворів мистецтва. Ми були б вдячні, якби Google у партнерстві з МКІП запровадив гранти для навчання молодих українських митців у сфері Діджитал Арт”, – сказав Ростислав Карандєєв.
Зокрема, він висловив пропозицію щодо партнерства та участі Google у процесі оцифрування музейних артефактів та створення баз даних для зберігання цих об’єктів.
Своєю чергою, віцепрезидентка Google зі взаємодії з органами державної влади та публічної політики в Європі Аннет Кробер-Ріль висловила солідарність з Україною та пропозиції щодо подальшої співпраці з МКІП.
Зокрема, мовилося про запуск другої фази Google Arts & Culture у Вашингтоні, долучення до представництва Google на платформі в Давосі з метою промоції української культури та розміщення спільних стендів.
Представниця Google також висловила готовність продовжити співпрацю у боротьбі з ворожою дезінформацією на платформі YouTube та підтримувати розвиток цифровізації культури в Україні, включаючи сучасне мистецтво та підготовку митців.
Крім того, віцепрезидент Google з питань Центральної та Східної Європи Патрік Ворнкінг висловив готовність інвестувати зусилля у співпрацю з креаторами, включаючи використання штучного інтелекту для спільної роботи. За його словами, компанія виявляє інтерес до високоякісного контенту і зацікавлена в українських креаторах, які готові долучитися до такого процесу.
- Компанія Google продовжила дію 50 000 ліцензій Workspace для українського уряду ще на один рік.
- Мінцифри, “Дія” та Google запустили для всіх українців курс “Основи АІ”. Після закінчення навчання щодо застосування штучного інтелекту у повсякденній діяльності можна отримати сертифікат від Google.
Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом за підтримки генпрокурора штату Роба Бонти подав позов до суду на президента США Дональда Трампа, вважаючи, що розв’язана главою Білого дому торговельна війна завдала багатомільярдних збитків найзаможнішому штату Америки.
Влада Великої Британії залучила військових до боротьби зі “сміттєвою кризою” в Бірмінгемі, де понад місяць триває страйк сміттярів.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.
Міністерка Швеції у справах ЄС Швеції Джессіка Розенкранц підтримала ініціативу Bring Kids Back UA, вимагаючи повернути незаконно депортованих Росією українських дітей.
Галузь торгівлі діамантами, вартість якої складає 82 мільярди доларів США, зупинилася через тарифи американського президента Дональда Трампа.