Google підтримуватиме ініціативи щодо цифровізації української культурної спадщини

Джерело: Мінкульт

Компанія Google підтримуватиме ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики щодо цифровізації української культурної спадщини та протидії ворожій дезінформації.

Днями відбулася зустріч команди Міністерства культури та інформаційної культури України з представниками компанії Google. Сторони обговорили посилення співпраці у сфері збереження і промоції української культурної спадщини, а також шляхи спільної протидії російській пропаганді у медіапросторі.

Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв висловив подяку компанії Google за підтримку та активну роботу у сферах культури та інформаційної політики в Україні.

Йдеться про такі проєкти, як Google Arts & Culture, допомогу у процесі оцифрування культурної спадщини, розвиток віртуальних екскурсій у музеях та інших культурних об’єктах України, а також постійну співпрацю у протидії поширенню фейкової ворожої інформації на платформі YouTube.

“Ми пропонуємо Google поставити амбітну спільну мету – підтримати обдарованих митців, які мають великий творчий потенціал та мріють стати авторами цифрових витворів мистецтва. Ми були б вдячні, якби Google у партнерстві з МКІП запровадив гранти для навчання молодих українських митців у сфері Діджитал Арт”, – сказав Ростислав Карандєєв.

Зокрема, він висловив пропозицію щодо партнерства та участі Google у процесі оцифрування музейних артефактів та створення баз даних для зберігання цих об’єктів.

Своєю чергою, віцепрезидентка Google зі взаємодії з органами державної влади та публічної політики в Європі Аннет Кробер-Ріль висловила солідарність з Україною та пропозиції щодо подальшої співпраці з МКІП.

Зокрема, мовилося про запуск другої фази Google Arts & Culture у Вашингтоні, долучення до представництва Google на платформі в Давосі з метою промоції української культури та розміщення спільних стендів.

Представниця Google також висловила готовність продовжити співпрацю у боротьбі з ворожою дезінформацією на платформі YouTube та підтримувати розвиток цифровізації культури в Україні, включаючи сучасне мистецтво та підготовку митців.

Крім того, віцепрезидент Google з питань Центральної та Східної Європи Патрік Ворнкінг висловив готовність інвестувати зусилля у співпрацю з креаторами, включаючи використання штучного інтелекту для спільної роботи. За його словами, компанія виявляє інтерес до високоякісного контенту і зацікавлена в українських креаторах, які готові долучитися до такого процесу.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.

Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.

У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.

На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.