Google створив модель DolphinGemma, здатну розшифровувати мову дельфінів

Джерело: блог Google

До Національного дня дельфіна компанія Google представила нову штучну інтелектуальну модель DolphinGemma. Вона призначена для допомоги дослідникам у вивченні комунікації дельфінів та аналізу закономірностей у їхніх звукових сигналах.

Google, у співпраці з дослідниками Технологічного інституту Джорджії та польовою командою Wild Dolphin Project (WDP), представила значний прорив у міжвидовій комунікації. Новітня модель DolphinGemma здатна аналізувати, імітувати та навіть генерувати звуки дельфінів.

Команда WDP понад 40 років досліджує диких атлантичних плямистих дельфінів на Багамах, збираючи аудіо- та відеодані про їх звуки, поведінку та особливості.

Ці спостереження стали основою для навчання моделі DolphinGemma — мовної моделі з 400 мільйонами параметрів, яка працює навіть на смартфонах Pixel. Вона здатна виявляти патерни у звуках дельфінів, передбачаючи наступні сигнали, як це робить GPT з людською мовою.

Дослідники також експериментують із двостороннім словником для комунікації між людиною і дельфіном через систему CHAT. Вона дозволяє дельфінам “просити” улюблені предмети, використовуючи спеціально створені свистки.

Завдяки Google Pixel 6 та майбутній інтеграції з Pixel 9, планується створення повноцінної інтерактивної системи для спілкування між людьми й дельфінами.

Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.

Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.

Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.