Google видалить дані користувачів з «анонімного режиму» Chrome: яка причина

Джерело: The Wall Street Journal

Google зобов’язалася видалити значну кількість даних, включаючи історії вебперегляду мільйонів користувачів, у межах мирової угоди за позовом, в якому стверджувалося, що компанія відстежувала дії користувачів в Інтернеті без їхньої згоди.

Колективний позов, поданий у 2020 році, звинуватив Google в омані користувачів щодо того, як Chrome відстежував дії тих, хто користувався опцією приватного перегляду “Анонімно”. У позові зазначалося, що маркетингові та конфіденційні відомості Google не достатньо інформували користувачів про типи даних, які збиралися, включаючи деталі їх вебперегляду.

Деталі регулювання, представлені у понеділок до федерального суду Сан-Франциско, визначають кроки, які компанія вживатиме для зміни своєї практики приватного перегляду. Згідно з судовими документами, Google погодилася видалити мільярди точок даних, які, як стверджується в позові, були зібрані неправильно, оновити інформацію про те, що вона збирає в приватному режимі, і надати користувачам можливість вимкнути сторонні файли cookie в цьому режимі.

Угода не включає компенсації для окремих користувачів, але надає їм можливість подавати позови. Вже подано 50 таких позовів до суду штату Каліфорнія. Адвокат Девід Бойс, що представляє інтереси споживачів у цьому позові, наголосив на тому, що угода вимагає від Google видалення та виправлення “на безпрецедентному масштабі” даних, які вона неправомірно зібрала.

Представник Google Хосе Кастаньєда висловив згоду компанії видалити “старі технічні дані”, зауваживши, що вони ніколи не були пов’язані з конкретними особами або використовувалися для персоналізації. Він назвав окремі позови безпідставними.

Акції Alphabet, материнської компанії Google, зросли на 3,02% після оголошення про угоду. Угода допоможе звільнити Google від одного юридичного тягаря. Крім того, компанія продовжує боротьбу з іншими судовими позовами, включаючи обвинувачення у монополізації ринку пошуку та рекламних технологій.

Попередня угода, досягнута у грудні, дозволила уникнути судового розгляду, запланованого на лютий. Угода ще потребує остаточного схвалення від судді. Позов охоплює мільйони користувачів, які використовували режим приватного перегляду з червня 2016 року. Він спочатку вимагав відшкодування в розмірі 5000 доларів на користувача за порушення федеральних законів та законів штату Каліфорнія.

Позов також виявив внутрішні обміни повідомленнями в Google щодо приватного перегляду. У 2019 році директор з маркетингу Google Лоррейн Тухілл попередила генерального директора Сундара Пічаї про потенційні непорозуміння, пов’язані з позначенням режиму приватного перегляду як “анонімного”.

Згідно з умовами угоди, Google перепише свою інформацію про збір даних в приватному режимі та почне впроваджувати ці зміни. Протягом наступних п’яти років компанія також повинна підтримувати зміну режиму інкогніто, який дозволить користувачам за замовчуванням блокувати сторонні файли cookie.

Кібератака, ймовірно, пов’язана з китайським урядом, була націлена на мережу низки американських провайдерів широкосмугового доступу, потенційно отримавши доступ до інформації із систем, які федеральний уряд США використовує для санкціонованих судом запитів на прослуховування телефонних розмов у мережі.

Західні дипломати та частина українських посадовців вважають, що найімовірнішим компромісом для завершення війни, Росія збереже контроль над окупованими територіями, а Київ набуде членства в НАТО та гарантій безпеки від альянсу.

Голова ОВА Артем Лисогор повідомив, що на ТОТ Луганщини росіяни вирішили повернутися до радянської практики та запровадили патрулювання вулиць так званими “народними дружинами”.

7 жовтня Україна все ще перебуватиме під впливом активного циклону, що принесе дощі та похолодання, повідомляє синоптикиня Наталка Діденко.

Посол Росії у Вашингтоні Анатолій Антонов закінчив роботу у США та повертається до Москви.