Google видалив з календаря місяць прайду та День пам’яті Голокосту
Джерело: New York Post
Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.
Як повідомляє The Verge, зміни помітили користувачі, котрі почали масово скаржитися на офіційному форумі підтримки Google. Деякі з них назвали це рішення “ганебним” та звинуватили компанію в потуранні політиці адміністрації Трампа, яка скорочує ініціативи з підтримки різноманітності та інклюзії (DEI).
У Google пояснили, що насправді рішення ухвалили ще у 2024 році через складність підтримки великої кількості подій у глобальному масштабі. Представниця Медісон Кушман Велд заявила, що компанія співпрацює з платформою timeanddate.com для відображення державних і національних свят у Google Calendar. Кілька років тому команда сервісу розширила перелік подій, почавши вручну додавати культурні дати. Однак користувачі скаржилися на те, що багато важливих подій та країн залишалися без уваги.
Декілька років тому команда Календаря почала вручну додавати ширший набір культурних подій у різних країнах світу. Однак ми отримали відгуки, що багато інших подій і країн були проігноровані, а підтримка сотень дат виявилася неефективною. Тому в середині 2024 року ми повернулися до початкового формату, — мовиться в заяві компанії.
Водночас експерти відзначають, що рішення вписується у загальну тенденцію зближення великих технокомпаній із Трампом під час його другої каденції.
Зокрема видання Them повідомляє, що Meta також скоротила ініціативи з різноманітності, а Google раніше оновив назву Мексиканської затоки на “Затоку Америки” відповідно до вимог адміністрації США.
Google поки не повідомив, чи планує повернути видалені події, однак, користувачам рекомендують додавати важливі дати вручну або за допомогою сторонніх календарів.
- Компанія Google прибрала зі своїх принципів штучного інтелекту обіцянку не використовувати цю технологію для створення зброї або в інших потенційно шкідливих цілях.
- Компанія Google змінює підхід до програм різноманітності, справедливості та інклюзивності (DEI) та відмовляється від раніше встановленої мети збільшити кількість представників меншин серед працівників.
- Платформа Meta відмовилась від програми забезпечення різноманітності, рівноправності та інклюзивності (DEI). Рішення вже набуло чинності.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.