Google зобов’язали виплатити $93 млн компенсації за таємне стеження за користувачами
Джерело: The Guardian
Компанія Google виплатить $93 млн компенсації в межах мирової угоди через звинувачення, що вона відстежувала місцезнаходження користувачів без їхнього відома та згоди.
Як розповіли у виданні, позов проти компанії подав генеральний прокурор Каліфорнії Роб Бонта, який стверджує, що компанія ввела користувачів в оману, переконавши, що вони мають більше контролю над інформацією про своє місцезнаходження, ніж насправді.
“Наше розслідування показало, що Google говорила своїм користувачам, що вона більше не буде відстежувати їхнє місцезнаходження, якщо вони відмовляться від цього, але робила протилежне і продовжувала відстежувати пересування своїх користувачів для власної комерційної вигоди. Це неприйнятно, і ми притягаємо Google до відповідальності”, ― прокоментував Бонта.
Також в Офісі генерального прокурора заявили, що Google “обманювала користувачів щодо їхньої можливості відмовитися від реклами, орієнтованої на їхнє місцезнаходження”. Однак після відключення функції “Історія розташування” компанія продовжувала стежити за користувачами іншими способами, зокрема, за їх активністю в мережі та застосунках.
Своєю чергою, Google у межах угоди не визнала своєї провини, але погодилася піти на низку поступок, зокрема, пообіцяла прозорість щодо методів відстеження розташування користувачів.
- В Австралії зобов’яжуть пошукові системи Google та Bing вжити заходів для запобігання поширенню матеріалів про сексуальне насильство над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ).
- Ірландська комісія із захисту даних (DPC) оштрафувала соціальну мережу TikTok на 345 мільйонів євро за порушення знакового закону ЄС про конфіденційність.
Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що Євросоюз не фінансуватиме будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.
Українські прикордонники отримали від Чехії сучасну самохідну артилерійську установку DITA калібру 155 мм. Ця допомога посилює вогневі можливості Державної прикордонної служби України.
Упродовж 2024 року СБУ та Нацполіція затримали понад 450 осіб, які за наказом російських кураторів вчиняли підпали в Україні.
15 січня Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та мобілізації в Україні до 9 травня 2025 року.
Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.