Google звільнила понад 20 співробітників у зв’язку з протестом через угоду з Ізраїлем

Джерело: CNN

Google звільнила понад два десятки співробітників, які протестували проти контракту компанії щодо хмарних обчислень з урядом Ізраїлю. Протести відбулися в офісах Google у Нью-Йорку та Саннівейлі, Каліфорнія, де працівники висловили своє незадоволення стосовно угоди з ізраїльським урядом.

Співробітники протестували під гаслами на кшталт “Більше ніякого геноциду заради прибутку” та “Ми підтримуємо палестинських, арабських і мусульманських гуглерів”. Протести  організовано групою No Tech For Apartheid, яка виступає проти контракту між Google та ізраїльським урядом на суму 1,2 мільярда доларів.

Представник Google заявив, що протести були частиною тривалої кампанії, і наголосив, що фізичні заважання колегам та перешкоджання їм у доступі до приміщень є порушенням політики компанії. В результаті проведеного розслідування  звільнено 28 співробітників, і компанія планує продовжити розслідування.

Звільнення співробітників спровокувало обурення серед активістських груп, які вважають, що Google надає перевагу контракту з ізраїльським урядом над інтересами своїх працівників. Ізраїль відкидає звинувачення у геноциді та стверджує, що діє в рамках самооборони проти атак ХАМАСу.

21 червня відзначають Міжнародний день йоги, Всесвітній день гідрографії, Всесвітній день гуманізму, Всесвітній день жирафа, Всесвітній день рукостискання, Свято музики, Міжнародний день скейтбордингу та День денного світла. Християни сьогодні вшановують мученика Юліана Тарсійського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.