Горітиме всього кілька тижнів: як «Ворота пекла» у Туркменістані палають ось уже 53 роки

Джерело: Live Science

Геологи підпалили газовий кратер Дарваза в Туркменістані в 1971 році, вважаючи, що вогонь згасне за кілька тижнів, але яма все ще горить через 53 роки.

“Ворота пекла”, також відомі як газовий кратер Дарваза  — це заповнений метаном і вогнем кратер у пустелі Туркменістану.

Існує кілька різних версій того, коли і як утворилися “Ворота пекла”, але найбільш поширена історія полягає в тому, що кратер відкрився в 1971 році після того, як радянська газова бурова установка випадково потрапила в резервуар природного газу.

Прокол спричинив обвалення ґрунту навколо бурової установки. З кратера, 70 метрів у діаметрі та 30 метрів у глибину, почав виходити метан та інші шкідливі гази. Це підштовхнуло геологів до сміливого плану — підпалити метан, щоб той не отруював все навколо.

Радянські вчені підпалили стінки кратера, вважаючи, що метан згорить за кілька тижнів. Але замість цього вогонь продовжував горіти.

Через п’ятдесят три роки газовий кратер все ще палає, попри спроби президента Туркменістану загасити “Ворота пекла”.

Кратер, ймовірно, пов’язаний зі сховищами легкозаймистого газу метану, який, здавалося б, забезпечує необмежену кількість палива для вогню. Вважається, що обвуглені залишки бурової установки все ще знаходяться десь на дні цієї величезної ями.

Місце стало однією з головних туристичних визначних пам’яток країни, що приваблює близько 10 000 відвідувачів на рік.

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що власники садиби Зеленського зобов’язались відновити її. Історичну будівлю знесли 19 липня.

У Лондоні за підозрою у вбивстві підлітка у дитячій зоні парку затримали шістьох осіб.

Станом на 23 липня віцепрезидентка США Камала Гарріс, після пропозиції її кандидатури Байденом на вибори президента від демократів, вже встигла зібрати 100 мільйонів доларів на передвиборчу кампанію.

Вчені виявили, що хімічна реакція на дні океану може створювати кисень без живих організмів, змінюючи уявлення про його виробництво.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.