Грант Шаппс заявив, що розвідка має докази військової допомоги Китаю Росії

Джерело: Reuters

У середу, 22 травня, міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс звинуватив Китай у наданні або підготовці надати Росії летальну допомогу для використання у війні РФ проти України.

Шаппс заявив на конференції в Лондоні, що американська та британська оборонна розвідка мають докази того, що “летальна допомога зараз надходить або буде надходити з Китаю в Росію”.

Шаппс не надав доказів на користь свого твердження.

“Ми повинні бути стурбовані цим, тому що на початку цієї війни Китай хотів представити себе як пом’якшувальний вплив на Путіна”, – додав він.

Минулого місяця посольство Китаю в США заявило, що не надавало зброю Росії, додавши, що вони “не є виробником і не беруть участі в українській кризі”.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.