США стверджують, що Китай посилює військову машину Росії в Україні
Джерело: Reuters
Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
Посадовці на умовах анонімності сказали, що президент США Джо Байден порушив це питання з президентом Китаю Сі Цзіньпіном під час їхньої недавньої телефонної розмови, і що це є темою для обговорення з союзниками США в Європі та в усьому світі.
Один посадовець розповів, що китайські матеріали заповнюють критичні прогалини в російському виробничому циклі оборонного виробництва та допомагають Росії здійснювати “найамбітнішу оборонну експансію з радянських часів і у швидший термін, ніж ми вважали можливим на початку цього конфлікту”.
“Наша думка полягає в тому, що один із найбільш кардинальних кроків, доступних нам зараз для підтримки України, полягає в тому, щоб переконати КНР (Китай) припинити допомогу Росії у відновленні її військово-промислової бази. Росії буде важко підтримувати свої військові зусилля без КНР”, – сказав посадовець США.
Частина інформації, наданої офіційними особами під час невеликого брифінгу з журналістами, ґрунтувалася на розсекречених розвідданих. Вони окреслили широкий спектр способів, як Китай допомагає Росії у її війні проти України.
За словами посадовців, росіяни, ймовірно, використовували імпорт верстатів з Китаю для збільшення виробництва балістичних ракет. Також, за їх словами, у 2023 році 90% російського імпорту мікроелектроніки, який Росія використовувала для виробництва ракет, танків і літаків, надійшло з Китаю.
Представники США також заявили, що Китай допомагає Росії вдосконалювати супутникові та інші можливості космічного базування для використання в Україні, посилюючи російську загрозу в Європі.
- США попереджають, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
- Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.
- Глава МЗС Китаю Ван І заявив, що Пекін пропонує провести міжнародну конференцію для врегулювання, як він назвав “кризи” в Україні.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.