США стверджують, що Китай посилює військову машину Росії в Україні
Джерело: Reuters
Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
Посадовці на умовах анонімності сказали, що президент США Джо Байден порушив це питання з президентом Китаю Сі Цзіньпіном під час їхньої недавньої телефонної розмови, і що це є темою для обговорення з союзниками США в Європі та в усьому світі.
Один посадовець розповів, що китайські матеріали заповнюють критичні прогалини в російському виробничому циклі оборонного виробництва та допомагають Росії здійснювати “найамбітнішу оборонну експансію з радянських часів і у швидший термін, ніж ми вважали можливим на початку цього конфлікту”.
“Наша думка полягає в тому, що один із найбільш кардинальних кроків, доступних нам зараз для підтримки України, полягає в тому, щоб переконати КНР (Китай) припинити допомогу Росії у відновленні її військово-промислової бази. Росії буде важко підтримувати свої військові зусилля без КНР”, – сказав посадовець США.
Частина інформації, наданої офіційними особами під час невеликого брифінгу з журналістами, ґрунтувалася на розсекречених розвідданих. Вони окреслили широкий спектр способів, як Китай допомагає Росії у її війні проти України.
За словами посадовців, росіяни, ймовірно, використовували імпорт верстатів з Китаю для збільшення виробництва балістичних ракет. Також, за їх словами, у 2023 році 90% російського імпорту мікроелектроніки, який Росія використовувала для виробництва ракет, танків і літаків, надійшло з Китаю.
Представники США також заявили, що Китай допомагає Росії вдосконалювати супутникові та інші можливості космічного базування для використання в Україні, посилюючи російську загрозу в Європі.
- США попереджають, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
- Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.
- Глава МЗС Китаю Ван І заявив, що Пекін пропонує провести міжнародну конференцію для врегулювання, як він назвав “кризи” в Україні.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.
Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.
Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.