Російський танкер, який потрапив під санкції, вивантажує нафти в порту Китаю, – Reuters
Джерело: Reuters
Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.
Аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa показали, що “Liteyny Prospect”, який плаває під прапором Ліберії, пришвартувався в середу, 6 березня.
Танкер є одним із шести суден, що прямують до Китаю і перевозять сиру нафту сорту “Сокіл”, яку Індія не змогла імпортувати через проблеми з оплатою.
Інші п’ять танкерів стоять біля китайського узбережжя з понеділка, про що свідчать дані судноплавства.
Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США наприкінці минулого місяця застосувало санкції до менеджера танкера SCF і визначило 14 нафтових суден, включаючи “Liteyny Prospect”, як власність, у якій SCF має інтерес.
- Росія активно переоформлює свої нафтові танкери під прапор Габону. За розрахунками, на початок лютого 42 судна компанії “Совкомфлот”, які раніше мали прапор Ліберії та Панами, тепер мають реєстрацію у Габоні.
- Американський нафтопереробний завод імпортував 10 000 барелів російської нафти через лазівку для змішування на терміналах зберігання на Багамських островах.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.