Російський танкер, який потрапив під санкції, вивантажує нафти в порту Китаю, – Reuters

Джерело: Reuters

Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.

Аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa показали, що “Liteyny Prospect”, який плаває під прапором Ліберії, пришвартувався в середу, 6 березня.

Танкер є одним із шести суден, що прямують до Китаю і перевозять сиру нафту сорту “Сокіл”, яку Індія не змогла імпортувати через проблеми з оплатою. 

Інші п’ять танкерів стоять біля китайського узбережжя з понеділка, про що свідчать дані судноплавства.

Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США наприкінці минулого місяця застосувало санкції до менеджера танкера SCF і визначило 14 нафтових суден, включаючи “Liteyny Prospect”, як власність, у якій SCF має інтерес.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.