Китай надає Росії дані геопросторової розвідки – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

США попереджають, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки,  допомогаючи РФ воювати проти України.

За словами людей, знайомих з цим питанням, на тлі ознак продовження військової інтеграції між двома країнами, Китай надав Росії супутникові зображення для військових цілей, а також мікроелектроніку та верстати для танків.

Один із джерел також сказав, що підтримка Китаю включає оптику, паливо, яке буде використовуватися в ракетах, і розширення космічної співпраці.

Держсекретар США Ентоні Блінкен цього тижня поінформував європейських союзників про масштаби та значення підтримки Китаю й про необхідність зробити більше для її скорочення, сказав один із джерел.

Інша особа, знайома з обговореннями, повідомила, що Блінкен попросив союзників порушити проблему безпосередньо перед Китаєм і вжити заходів проти китайських юридичних осіб і компаній.

За словами джерел, США та їхні союзники намагатимуться донести свою стурбованість до Китаю та посилити зусилля з припинення підтримки Китаєм російської оборонної промисловості.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.