Китай надає Росії дані геопросторової розвідки – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
США попереджають, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
За словами людей, знайомих з цим питанням, на тлі ознак продовження військової інтеграції між двома країнами, Китай надав Росії супутникові зображення для військових цілей, а також мікроелектроніку та верстати для танків.
Один із джерел також сказав, що підтримка Китаю включає оптику, паливо, яке буде використовуватися в ракетах, і розширення космічної співпраці.
Держсекретар США Ентоні Блінкен цього тижня поінформував європейських союзників про масштаби та значення підтримки Китаю й про необхідність зробити більше для її скорочення, сказав один із джерел.
Інша особа, знайома з обговореннями, повідомила, що Блінкен попросив союзників порушити проблему безпосередньо перед Китаєм і вжити заходів проти китайських юридичних осіб і компаній.
За словами джерел, США та їхні союзники намагатимуться донести свою стурбованість до Китаю та посилити зусилля з припинення підтримки Китаєм російської оборонної промисловості.
- Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.
- Глава МЗС Китаю Ван І заявив, що Пекін пропонує провести міжнародну конференцію для врегулювання, як він назвав “кризи” в Україні.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.
Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.