Греція готова надати свої порти для експорту українського зерна
Джерело: Ekathimerini
Міністр закордонних справ Греції Георгіос Герапетрітіс заявив, що Греція готова надати альтернативний маршрут для української пшениці та інших зернових через свої північні порти Салоніки та Александруполіс.
За його словами, Греція готова зробити свій внесок у вирішення проблеми із експортом зерна. Країна уже обговорювала це питання з партнерами у ЄС, і зокрема Великою Британією, яка відіграє важливу роль у прийнятті рішень щодо України.
Так, продукцію пропонується транспортувати залізницею через Румунію і Болгарію до Салонік і Александруполіса.
Як пояснили у виданні, попри те, що обидва грецькі порти можуть приймати судна, необхідні для транспортування зерна, пропускна спроможність залізничної мережі на півночі Греції обмежена.
Однак, як зауважили співрозмовники видання, саме це могло б стати стимулом для прискорення модернізації залізниць, наприклад, лінії від Александруполіса до Орменіо, останньої станції перед Болгарією, розташованої дуже близько до турецького кордону.
Також повідомляється, що існують альтернативні грецькому плану маршрути через Балтійське та Адріатичне моря. Балтійський варіант просуває Польща у співпраці з Литвою. Адріатичний варіант зосереджується на хорватському порту Рієка, а зерно перевозиться залізницею через Угорщину та Словаччину.
- Німеччина планує постачити Україні більше засобів ППО, щоб допомогти захистити зернові вантажі від російських бомбардувань.
- Завдяки успішним атакам на російські військові кораблі в Чорному морі українським силам вдається контролювати цю територію, попри зворотні зусилля з боку РФ.
- Світові ціни на пшеницю почали знижуватися одразу після того, як перше судно з зерном залишило один з українських чорноморських портів, уперше з моменту, коли Росія оголосила про вихід із “зернової угоди”.
- 19 вересня вперше з моменту виходу Росії з “зернової угоди” з порту Чорноморськ вийшло вантажне судно із зерном.
- 26 вересня вантажне судно після завантаження покинуло Чорноморський морський порт.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.