Німеччина спорядить Україні додаткові засоби ППО для захисту зернових вантажів

Джерело: Bloomberg

Німеччина планує постачити Україні більше засобів ППО, щоб допомогти захистити зернові вантажі від російських бомбардувань.

Зауважується, що Берлін планує передати Києву додаткову систему IRIS-T і більше десятка установок Gepard для відбиття атак на вантажі, що прямують до Румунії, повідомили джерела близькі до цього питання.

Озброєння має надійти в Україну до кінця 2023 року, водночас система IRIS-T надійдуть згодом.

Німеччина вже зміцнила захист України від російського вторгнення двома системами IRIS-T, надісланими в серпні. Тоді президент Володимир Зеленський назвав пускові установки “потужними і дуже потрібними”.

Нагадаємо, 2 жовтня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив термінали супутникового зв’язку SatCom та гусеничні всюдиходи BV 206.

Раніше бюджетний комітет Бундестагу схвалив запит міністерства оборони Німеччини та міністерства внутрішніх справ про виділення додаткових 12 мільярдів євро на військову допомогу Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.