Rheinmetall відкриє завод з виробництва бронетехніки в Україні найближчими місяцями — CNN

Джерело: CNN.

Німецький оборонний концерн Rheinmetall у найближчі 12 тижнів планує відкрити в Україні завод з виробництва бронетехніки.

Голова правління компанії Армін Паппергер зазначив, що виробник навчатиме українців обслуговувати танки та інші бронемашини, вироблені на підприємстві. Його побудують у західній частині України.

“Українці повинні допомогти самі собі – якщо вони завжди чекатимуть від європейців чи американців, щоби ті допомогли їм протягом наступних 10 чи 20 років… це неможливо”, – сказав він.

У компанії висловили сподівання, що завод вироблятиме близько 400 танків на рік. Також на ньому планують виготовляти і ремонтувати бронетранспортери Fuchs.

За даними голови правління, завод може бути захищений від потенційних російських обстрілів.

“Наразі є багато заводів, які виробляють військову продукцію (в Україні, – ред.). Це просто ще один – і ми можемо захистити і його”, – зауважив він.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) не включила збірну Росії в жеребкування Ліги націй сезону 2024/2025.