Нові Patriot, дрони Vector та кулемети – Німеччина постачила Україні пакет військової допомоги

Джерело: список військової підтримки України на сайті уряду ФРН
9 серпня Німеччина оновила список військової допомоги Україні, в якому, зокрема, дві нові установки Patriot.
У пресслужбі зауважили, що Німеччина підтримує українську армію в тісній координації зі своїми партнерами та союзниками.
Нині пакет додаткової допомоги містить:
- дві установки Patriot;
- 10 гусеничних всюдиходів Bandvagn 206 (BV206);
- 6 525 артилерійських снарядів калібру 155 мм;
- матеріали для знешкодження вибухонебезпечних предметів;
- п’ять машин прикордонної охорони;
- чотири розвідувальні БпЛА VECTOR;
- 1163 біноклів;
- шість тягачів 8×8 HX81 і п’ять напівпричепів;
- дві вантажно-розвантажувальні машини 8×6;
- 100 кулеметів MG5;
- 40 000 аптечок;
- 20 000 захисних окулярів.
Список містить огляд летальної та нелетальної військової підтримки України Німеччиною. Він включає постачання з Бундесверу, а також постачання від німецької промисловості, що фінансуються з фондів Федерального уряду Німеччини для так званого розвитку потенціалу безпеки.
Фінансування ініціативи з розбудови потенціалу безпеки становить 2,2 мільярда євро на 2023 рік. Кошти мають бути спрямовані в першу чергу на підтримку України.
Зауважимо, Бюджетний комітет Бундестагу схвалив запит міністерства оборони Німеччини та міністерства внутрішніх справ про виділення додаткових 12 мільярдів євро на військову допомогу Україні.
- 25 танків Leopard 1A5 постачать Україні додатково до оголошених раніше споряджень військової техніки, повідомили у Міноборони ФРН.
- До польського сервісного центру, який нещодавно відкрився, вже прибули танки Leopard з України.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall у найближчі 12 тижнів планує відкрити в Україні завод з виробництва бронетехніки.
- 24 липня з порту Сантандер вийшло судно з військовим та гуманітарним вантажем, які прямують до України.
- Rheinmetall планує поставити Україні 300 тисяч снарядів для Gepard, які допоможуть збивати ворожі безпілотники.
У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.
Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.
14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.
Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.